Epska pobeda Kirjosa nad Nadalom u Akapulku!

Epska pobeda Kirjosa nad Nadalom  u Akapulku! Izvor: Hector Vivas, Getty Images Sport
Nik Kirjos

Nik Kirjos - od ivice ponora do velike pobede nad Rafaelom Nadalom. Publika u Akapulku imala je priliku da gleda neverovatan duel, koji je pripao Australijancu u tri seta!

Niko nije slutio ovakav ishod nakon što je Nadal dobio prvi set sa 6:3, a Kirjos se potom požalio na zdravstvene probleme i čak razmišljao o predaji.

Možda bi se to i dogodilo da je Nadal napravio brejk na startu drugog seta, ali žilavi Kirjos se hrabro borio, ne dozvolivši protivniku da mu oduzme servis, pa se na kraju igrao taj-brajk.

A upravo je to rak-rana Nadala u duelima sa kontroverznim Australijancem. Izgubio je sva tri koje su do sada odigrali, a kada je Kirjos poveo sa ubedljivih 5:0 bilo je jasno da će i četvrti put ostati "kratkih rukava". Na kraju je bilo 7:2.

Izvor: ATP

U šestom gemu trećeg seta, Španac je propustio čak pet brejk-šansi, pa je viđen još jedan taj-brejk.

Drama je dostigla vrhunac, osim borbe na terenu, viđen je i pravi rat navijača na tribinama, koji su glasno bodrili svoje miljenike.

Nadalu nisu bile dovoljne ni tri meč-lopte. Kirjos pravi seriju 5:0 i stiže do pobede u tročasovnom trileru! Spektakl je upotpunio svojim, sada već prepoznatljivim ponašanjem, pošto je nakon poslednjeg poena počeo da provocira Nadalove navijače i "likuje" u pobedi.

U četvrtfinalu će se boriti protiv Stena Vavrinke, koji je savladao Stiva Džonsona sa 2:0.

Kameron Nori je u tri seta bio bolji od Dijega Švarcmana, a sledeći protivnik mu je Mekenzi Mekdonald, koji je dobio Frensisa Tijafoa takođe sa 2:1.