Dubai: Federer 'slomio' Verdaska za četvrtfinale

Dubai: Federer 'slomio' Verdaska za četvrtfinale Izvor: Darrian Traynor/Getty Images

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u četvrtfinale turnira u Dubaiju pobedom nad Špancem Fernandom Verdaskom u tri seta.

Federer, koji je postavljen za drugog nosioca, do trijumfa je došao sa 6:3, 3:6, 6:3, posle jednog sata i 35 minuta igre.

U borbi za polufinale, Švajcarcu će protivnik biti Marton Fučovič iz Mađarske, koji je u drugom kolu savladao Nemca Jan-Lenarda Štrufa.

Federer je i u drugom meču u Dubaiju tek posle tri seta uspeo da prođe dalje. Obojica su bili relativno sigurni na svojim servisima, a na kraju je odlučilo to što se Španac više mučio na drugom.

U prvom setu je viđen egal, a Federer je jedini imao šansu da dođe do brejka, koju je i iskoristio u četvrtom gemu. To mu je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta, da bi u drugom usledila osveta Verdaska. Pošto je odbranio priliku koju je drugi nosilac imao da mu oduzme servis, napravio je brejk, a potom je bez problema čuvao prednost i tako izborio treći set.

Španski teniser je prvi imao šansu za brejk, koju je Federer odbranio, a potom su obojica imali sigurne servis gemove. Pošto je bez izgubljenog poena Švajcarac osvojio sedmi gem, u narednom je prelomio meč, napravivši ključni brejk, a potom je bez problema priveo duel kraju.

Turnir u Dubaiju igra se za nagradni fond od 2.736.845 dolara i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.