Kirstea iznenadila Krunićevu u Budimpešti

Kirstea iznenadila Krunićevu u Budimpešti Izvor: Getty Images/Matthew Stockman
Aleksandra Krunić

Najbolja srpska teniserka Aleksandra Krunić završila je takmičenje na turniru u Budimpešti u drugom kolu, porazom od Rumunke Sorane Kirstee.

Kirstea, trenutno 108. igračica sveta, slavila je protiv Krunićeve sa 6:3, 6:3, posle jednog sata i 24 minuta igre.

U narednom kolu, četvrtfinalu rumunsku teniserku čeka susret sa Anastasijom Potapovom iz Rusije, koja je savladala Nemicu Andreu Petković sa 6:2, 7:5.

Krunićeva i Kirstea su vodile veliku borbu tokom celog meča, ali je Rumunka napravila pravo iznenađenje, pošto je njena rivalka za 51 poziciju bolje plasirana na WTA listi od nje.

Aleksandra je imala šansu za brejk već u prvom gemu, ali se Kirstea odbranila, isto kao i četiri gema kasnije. Rumunka je odmah potom stigla do prvog brejka na meču, srpska teniserka je uzvratila, ali je Kirstea ponovo uspela da oduzme servis rivalki, a zatim i reši prvi set.

U nastavku je viđena znatno sigurnija igra rumunske teniserke, koja je vezala prva tri gema, napravivši dva brejka. Krunićeva je nagovestila buđenje vrativši jedan brejk, ali je to bilo to od nje, pošto je njene naredne šanse da oduzme servis Kirstei, rumunska teniserka odbranila, a brejkom u devetom gemu upisala trijumf.

Turnir u Budimpešti igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.