Nišikori za pet sati i pet setova izbacio Karenja Bustu

Nišikori za pet sati i pet setova izbacio Karenja Bustu Izvor: Michael Dodge, Getty Images Sport

Kei Nišikori plasirao se u četvrtfinale Australijan opena nakon velike borbe sa Pablom Karenjom Bustom i pet odigranih setova. Meč je obeležila i greška sudije koja je veoma iznervirala Karenja Bustu.

Kei Nishikori Izvor: Michael Dodge, Getty Images Sport

Japanski teniser Kei Nišikori slavio je protiv Pabla Karenja Buste u osmini finala Australijan opena (6:7, 4:6, 7:6, 6:4, 7:6) i tako se plasirao u četvrtfinale.

Keiju Nišikoriju ovo je treći meč koji je otišao u pet setova, do petog seta stigao je i u prvom kolu kada mu je upravo u tom delu meča predao Majšak, igrao je pet setova i sa Karlovićem i sada je odigrao meč duži od pet sati (pet sati i pet minuta).

Španac je prvi set rešio u svoju korist nakon velike borbe, po dva brejka na obe strane i velikog broja mini brejkova (čak 11) iskoristivši četvrtu set loptu.

Nišikori je, uz ništa manje napora i borbe, ispustio i drugi set, ali je nakon toga uspeo da se vrati u meč i osvoji dva naredna seta i uvede meč u peti set.

Nišikori je u odlučujućem setu imao brejk od trećeg gema pa sve do trenutka kada je servirao za pobedu kada je Karenjo Busta uspeo da se vrati u igru u ovom setu (5:5).

Nakon toga su oba igrača zadržala poen na svoj servis i dve je spalo na taj brejk koji se po novim pravilima igra do 10.

Kao i u prethodna dva taj brejka, veliki broj mini brejkova obeležio je i ovaj, ali Španac je na kraju bio taj koji je imao smireniju ruku i više snage - bar je tako izgledalo do pred sam kraj. Ali nije Nišikori želeo da ode bez borbe - vratio se od 8:6 na 8:8, a Karenjo Busta je taj poen za izjednačenje izgubio tako što je pao prilikom vraćanja loptice.

As servisom Nišikori je stavio tačku na ovaj duel.

Ipak, pričaće se o situaciji koja se dogodila na 8:5 za Španca. Loptica je pala na liniju nakon udarca španskog tenisera, ali je linijski sudija ukazao na aut. Nišikori je nakon toga vratio lopticu u teren, a glavni sudija je prekinuo igru i dozvolio čelendž Špancu. Umesto da se poen ponovi, on je dodeljen Nišikoriju, što je rasbesnelo Karenja Bustu.

Španac je bio neverovatno besan po završetku meča što je i očekivano jer nakon ove situacije nije osvojio više nijedan poena a Nišikori je od već viđenog poraza došao do pobede.

Kei Nišikori će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz poslednjeg duela koji se igra u ponedeljak i u kome se sastaju Novak Đoković i Danil Medvedev.