Uporni Marin dočekao Verdaskovo samouništenje

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u četvrto kolo Australijan Opena, pošto je uspeo da potpuno preokrene protiv Fernanda Verdaska i na kraju slavi u pet setova 4:6, 3:6, 6:1, 7:6, 6:3.

Marin Čilić Izvor: Julian Finney, Getty Images

Španac je imao sve u svojim rukama. I dva seta prednosti i meč loptu na svoj servis, a povrh svega ozbiljne intervale Čilićeve loše igre. Međutim, onda je kod Verdaska proradio onaj, stari dobro poznati momenat, kada je u stanju da sve prospe. Doduše i njegov protivnik ima takvu reputaciju, zbog čega smo i gledali ultra zanimljiv meč, koji je trajao četiri sata i 22 minuta.

U prva dva seta Verdasko je bio miran i fantastično eksploatisao sve Čilićeve greške. A bilo ih je zaista mnogo, i to onih neiznuđenih. Ipak, prošlogodišnji vicešampion Melburna morao je jednom da proradi i da proigra, a to se dogodilo u trećem setu. Bio je briljantan i dobio je taj deo igre ubedljivo 6:1. Verdasko se stabilizovao u četvrtom setu, ali je Čilića uspešno držao servis u igri. Sve do taj brejka do rezultata 7:7, kada je stao prvi servis, a Verdasko to iskoristio i došao do meč lopte. Međutim, Španac je odservirao dvostruku servis grešku, a potom je Hrvat osvojio još dva poena i dobio najnapetiji set u meču.

Bilo je jasno da je momentum na strani šestog nosioca, koji je odmah napravio brejk i poveo 3:0. Međutim, ni tada nije bio u stanju da bez problema završi meč. Prvo je kod rezultata 4:2 Verdasko ima dve vezane brejk lopte, koje je Čilić spasao, a potom kada je servirao za meč Verdasko je imao 15:30 i idealnu šansu za sticanje nove dve brejk lopte. Kada je to propustio Hrvat je uspeo da privede meč kraju i obezbedi planirani plasman u četvrto kolo.

U borbi za plasman među osam najboljih čeka ga Roberto Bautista Agut.