Federer ekspresno do svog 16. četvrtog kola na AO

Federer ekspresno do svog 16. četvrtog kola na AO Izvor: Scott Barbour, Getty Images Sport
Rodžer Federer

Treći teniser sveta, Švajcarac Rodžer Federer plasirao se u osminu finala Australijan opena, pošto je u trećem kolu savladao Amerikanca Tejlora Frica.

Sjajni 37-godišnji teniser iz Švajcarske nadigrao je 50. igača sveta rezultatom 6:2, 7:5, 6:2, za samo 88 minuta igre na terenu "Rod Lejver" arene u Melburnu.

Rodžer Federer je uspeo da se 16. put plasira u 4. rundu na AO, na turniru koji je osvajao šest puta u karijeri.

Protivnik Rodžera Federera u četvrtom kolu biće Grk Stefanos Cicipas, koji je izbacio Gruzina Nikoloza Basilašvilija. To će biti i njihov prvi duel.

Tejlor Fric je protiv slavnog Švajcarca već igrao jednom pre tri godine, ali je tada u Štutgartu uspeo u porazu od 2:1 da osvoji set.

Amerikanac sada nije imao dovoljno znanja i snage za više, pošto je prvi i treći set lako izgubio, dok je u drugom pružio najveći otpor.

U tom periodu igre je bilo izjednačeno do 5:5, kada je Federer iskoristio drugu brejk loptu, poveo, a potom i set priveo kraju svojim servis gemom.