Borna Ćorić bez mnogo muke do trećeg kola AO

Borna Ćorić bez mnogo muke do trećeg kola AO Izvor: Scott Barbour, Getty Images Sport

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u treće kolo Australijan opena.

Borna Ćorić je bez mnogo muke obezbedio plasman u treće kolo Australijan opena. Hrvat je bio bolji od Martona Fučoviča u tri seta i slavio sa 6:4, 6:3, 6:4 za dva sata i 16 minuta igre uz kratak prekid meča zbog kiše.

Sredinom prvog seta prvi je do brejka došao Fučovič, ali je Ćorić reagovao na pravi način i odmah uzvratio istom merom, da bi u završnici seta još jednom nadigrao rivala u njegovom servis gemu i tako okončao ovaj deo igre.

U drugom setu je Fučovič već u prvom gemu imao brejk loptu, ali kada je nije iskoristio i sam se našao u istoj situaciji. Samo što je Ćorić uspeo da iskoristi svoju ukazanu šansu čime je, ispostavilo se, ovaj set bio rešen.

Slično je bilo i u trećem setu, samo što ovoga puta Ćorić nije dao nikakvu šansu rivalu, a sam je došao do brejka u ranoj fazi i sačuvao prednost do kraja.

Ipak, da ne bude sve potpuno rutinski, morao je hrvatski igrač da spašava tri brejk lopte u poslednjem gemu meča, a iskoristio je tek četvrtu meč loptu.

U borbi za osminu finala, Ćoriću će rival biti pobednik meča Donskoj - Krajinović.