Borbenom Viktoru set protiv Cicipasa, Grk ide dalje

Borbenom Viktoru set protiv Cicipasa, Grk ide dalje Izvor: Elsa/Getty Images

Viktor Troicki je poražen u drugom kolu Australijen Opena od Stefanosa Cicipasa 3:1. Po setovima je bilo 6:3, 2:6, 6:2 i 7:5

Cicipas je brejk prednosti napravio već na samom startu prvog seta kada je poveo 2:0, a Grk je do kraja tog dela igre držao prednost da bi dobio set 6:3.

U drugom setu nije bilo ni brejk prilika sve do šestog gema, kada je svoju treću brejk šansu u tom gemu iskoristio Viktor Troicki. 200. igrač sveta je zatim spasao pet brejk lopti, da bi opet oduzeo servis Grku i došao do izjednačenja u setovima, dobivši drugi set 6:2.

U trećem setu je Troicki najpre morao da spasava četiri brejk lopte u trećem gemu, da bi u petom izgubio servis. Stefanos je zatim poveo i 5:2 oduzevši još jednom servis Viktoru da bi zatim završio posao i poveo 2:1 u setovima.

U četvrtom setu je grčki teniser prve brejk lopte imao u sedmom gemu. Tada je imao čak tri brejk šanse ali je Troicki odličnim servisima uspeo da se vrati i da ipak odbrani svoj servis. Cicipas je opet imao brejk šanse u 11. gemu u kom je viđena velika borba, a drugu brejk priliku 15. nosilac nije propustio. Stefanos je potom lako dobio sledeći gem i dobio četvrti set 7:5.