Đoković nakon preokreta bolji od Basilašvilija

Đoković nakon preokreta bolji od Basilašvilija Izvor: Francois Nel/Getty Images
Novak Đoković

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u prvo polufinale u novoj sezoni nakon preokreta i pobede u duelu sa 21. igračem sveta Nikolazom Basilašvilijem.

Novak Đoković plasirao se u polufinale ATP turnira u Dohi pobedom protiv Nikolaza Basilašvilija u tri seta. Srpski igrač je slavio nakon preokreta sa 4:6, 6:3, 6:4.

Velika borba vođena je tokom celog meča. Đoković nije najbolje otvorio meč i to ga je na kraju koštalo izgubljenog prvog seta, ali je u nastavku uspeo da se vrati u duel i da, pored komplikacija i u nastavku, dođe do pobede.

U polufinalu će Novak igrati protiv Roberta Bautiste Aguta koji je u prvom meču dana bio bolji od Stena Vavrinke.

Srpski teniser je svojim servisom otvorio meč, ali je nakon velike borbe Basilašvili uspeo da dođe do brejk lopte i pretvori je u osvojen gem.

Basilašvili je sve probleme u svom gemu rešio u svoju korist i došao do 2:0. Nije bilo ništa lakše Đokoviću ni u trećem servis gemu u kome je ponovo bio suočen sa brejk loptom, ali je ovoga puta uspeo da zadrži svoj gem i smanji na 2:1.

Ako je Đoković sačuvao drugi servis gem, treći ponovo nije. Basilašvili uz dva brejka ima prednost od 4:1.

Ipak, Đoković uspeva da veže dva osvojena gema. Vratio je jedan brejk, a zatim osvojio i gem na svoj servi i tako se delimično vratio u set. Trenutni rezultat je 4:3. Basilašvili je na servisu.

Imao je Đoković priliku da vrati i drugi brejk, ali Basilašvili uspeva da zadrži svoj servis i prekine nalet najboljeg igrača sveta. Novak ekspresno osvaja svoj naredni gem i rezultat je 5:3. Basilašvili će servirati za osvajanje prvog seta.

Nije Basilašvili imao problem sa pritiskom i bez mnogo muke je priveo set kraju.

Za razliku od prvog seta, drugi je Đoković otvorio osvajanjem svog servis gema, ali i ekspresno napravio brejk za vođsto od 2:0.

Uz vođstvo od jednog brejka koji je potvrdio, Đoković sigurno ide ka kraju drugog seta i vodi sa 4:1. Basilašvili je na servisu.

Igralo se u drugom setu gem za gem, Đokovć čuva prednost brejka, i servira za osvajanje drugog seta.

Basilašvili je u poslednjem gemu drugog seta, koji se igrao na razliku, imao brejk loptu i priliku da se vrati u igru u ovom delu meča, lai Đoković je uspeo da odoli i uvede meč u treći set.

Treći set je Đoković otvorio brejkom, ali je u svom servis gemu ponovo imao probleme i bez osvojenog poena je preterpeo brejk.

Nakon početne razmene brejkova, igrači su osvojili po jedan gem na svoj servis, a onda je Đoković došao do još jednog brejka. Srpski as vodi sa 3:2 i servira.

Nastavlja se igra gem za gem. Dva igrača vode veliku borbu, ali Đoković čuva brejk i na gem je od pobede (5:3). Na servisu je Bailašvili.