Ivani srpski duel u kvalifikacijama za Kup Kremlja

Ivani srpski duel u kvalifikacijama za Kup Kremlja Izvor: Michael Dodge/Getty Images

Srpska teniserka Ivana Jorović pobedila je svoju sunarodnicu Ninu Stojanović na startu takmičenja u kvalifikacijama za Kup Kremlja u Moskvi.

Jorovićeva je u srpskom duelu slavila sa 7:5, 6:1, posle jednog sata i 28 minuta igre.

Ivanu u drugom kolu čeka susret sa Nemicom Laurom Zigemund, koja je posle velike borbe savladala Niginu Abdurajmovu iz Uzbekistana sa 7:6 (7:2), 3:6, 6:3.

Jorovićeva je mnogo bolje odigrala u srpskom duelu, pored samog rezultata, u prilog tome ide i njena igra. Prvi set je rešila napravivši brejk u 12. gemu, ali je imala priliku da to učini u četvrtom, kada je Nina spasla njene dve prilike.

Stojanovićeva je pokušala da se vrati u meč na početku drugog seta, kada je imala dve brejk lopte, ali se Jorovićeva odbranila, a njena rivalka zatim izjednačila. Međutim, tu je bio kraj Nininom otporu, pošto je Ivana vezala narednih pet gemova sigurnom igrom i zasluženo prošla dalje.

Kup Kremlja se igra za nagradni fond od 932.866 dolara i moći ćete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.