Đere za prvu pobedu u DK, Duci za 2:0 protiv Indije

Đere za prvu pobedu u DK, Duci za 2:0 protiv Indije Izvor: Saša Ozmo

Srpski teniser Laslo Đere doneo je prvi bod Dejvis kup reprezentaciji Srbije u meču plej-ofa Svetske grupe protiv Indije u Kraljevu, pošto je u prvom meču u petak nadigrao Ramkumara Ramanatana sa 3:1 u setovima. U drugom meču prvog dana Dušan Lajović je pobedom doneo drugi bod Srbiji.

Đere, koji je 86. igrač na svetu, savladao je 135. tenisera na ATP listi posle preokreta rezultatom 3:6, 6:4, 7:6 (7-2), 6:2, a nakon tri sata i 14 minuta borbe na šljaci u Kraljevu.

Nije dobro počeo meč za Lasla Đerea u Kraljevu, pošto je indijski teniser u šestom gemu prvog seta došao do brejka, a onda i do vođstva.

Srpski teniser se u tim trenucima požalio i na lakšu povredu, ali na njegovu sreću ona ga u nastavku meča nije omela da dođe do svoje prve pobede u Dejvis kupu. Đere je u drugom setu iskoristio jedinu brejk loptu u tom delu igre za 6:4, dok je u trećem setu isputio jednu set loptu pri vođstvu od 6:5 (A:40), ali je to nadoknadio u sjajnom taj-brejku.

Na kraju je Đere ubedljivo dobio četvrti set protiv Ramanatana, pa je Srbiji doneo prvi poen u trodnevnom duelu protiv Indijaca.

Drugi poen za Srbiju osvojio je Dušan Lajović, koji je u drugom meču savladao Pradžneša Gunesvarana sa 6:4, 6:3, 6:4, posle sat i 58 minuta igre u Kraljevu.

Indijac je u prvom setu zapretio dva puta kada je uzeo dva brejka, ali je Lajović osvojio set posle velike borbe u devetom gemu i rutine u desetom. Iako je Gunesvaran prikazao dobru partiju, kako je meč odmicao imao je sve manje šansi, pa je Lajović ostvario važnu pobedu za opstanak Srbije u Svetskoj grupi Dejvis kupa.

U subotu od 15,00 će u dublu najverovatnije igrati Nikola Milojević i Danilo Petrović protiv Srirama Balajia i Roana Bopane, dok će u nedelju od 13 časova na teren Lajović protiv Ramanatana i Đere protiv Gunesvarana.