Aleksandra pobedila prvi put od Istborna!

Aleksandra pobedila prvi put od Istborna! Izvor: Matthew Stockman/Getty Images

Najbolja srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u drugo kolo US Opena prekinuvši niz od pet uzastopnih poraza koji je trajao dva meseca.

Krunićeva je na startu takmičenja u Njujorku slavila protiv Švajcarkinje Timee Bačinski sa 6:2, 3:6, 6:0, posle dva sata i 18 minuta igre.

Aleksandrina naredna rivalka biće Belgijanka Kirsten Flipkens, koja je bila bolja od prošlogodišnje polufinalistkinje Koko Vandevej sa 6:3, 7:6 (7:3).

Krunićeva je znatno bolje servirala od Bačinski, bolje je koristila šanse koje su joj se ukazale i tako je ostvarila prvu pobedu još od prvog kola turnira u Istbornu.

Početak meča je protekao u znaku Švajcarkinje, koja je prva stigla do brejka, ali je odmah potom stala. Krunićeva je nanizala šest gemova i osvojila prvi set, da bi zatim ona bila ta koja nije pružila veliki otpor rivalki. Bačinski je napravila seriju 4:0, a iako se Aleksandra tada probudila i vratila jedan brejk, švajcarska teniserka je izborila treći set po treći put oduzevši servis Krunićevoj.

Posle pauze zbog vrućine svi su očekivali veliku borbu u odlučujućem setu, ona je izostala, pošto ga je Krunićeva osvojila sa 6:0. Srpska teniserka je sve vreme kontrolisala rezultat, a iako se Bačinski nije lako predala, nije ni pripretila Aleksandri.