Nadal zaustavio Cicipasa i četvrti put slavio u Kanadi

Nadal zaustavio Cicipasa i četvrti put slavio u Kanadi Izvor: Vaughn Ridley, Getty Images Sport
Rafael Nadal

Najbolji teniser sveta Rafael Nadal zaustavio je Stefanosa Cicipasa i u finalu Rodžers kupa pobedio je 19-godišnju grčku senzaciju sa 6:2, 7:6 (4).

Španac je četvrti put u karijeri osvojio titulu u Kanadi u meču koji je trajao sat i.43 minuta.

Nadal je u odlučujući duel ušao nešto odmorniji od rivala i iskoristio je sve svoje prednosti. Španac je realizovao tri od šest brejk lopti, dve u prvom i jednu u drugom setu, a potpuno je dominirao sve do desetog gema drugog seta.

Cicipas do tada nije imao nijednu brejk priliku, ali se nije prevadao i prvom igraču sveta servis je oduzeo u trenutku kada je Nadal servirao za pobedu - 5:5.

Razigrani Grk je nekoliko minuta kasnije imao još jednu brejk loptu, ujedno i set, ali je Rafa "preživeo" ovaj nalet protivnika.

Nadal je u taj-brejku bio nešto smireniji, a ključan je bio mini brejk kod rezultata 4:3.

Špancu je ovo treća Masters titula ove godine na četvrtom učešću. Slavio je u Monte Karlu i Rimu, dok je poražen u četvrtfinalu Madrida. Na prva dva Mastersa u Indijan Velsu i Majamiju nije učestvovao.

Nadal je još ranije obezbedio opstanak na prvom mestu na ATP listi, dok će Cicipas od ponedeljka biti 15. teniser sveta, što mu je najbolji rang u karijeri.