ATP Umag: Uspešan start Ducija Lajovića

Srpski teniser Dušan Lajović slavio je u prvom meču na ATP turniru serije 250 u Umagu protiv Gruzijca Nikoloza Basilašvilija u dva seta 7:5, 6:2.

Dušan Lajović Izvor: Clive Brunskill Getty Images Sport

Sam renking dvojice tenisera sugerisao je da bi ovo mogao da bude veoma zanimljiv meč. Lajović je 66. dok je Basilašvili 82. Prvi set je, sa te strane, potpuno opravdao očekivanja. Lajović je prvi došao do brejka i poveo 3:1, ali već u narednom gemu se suočio sa prvim brejk loptama. Spasao je četiri, od čega prve tri vezane, ali petu nije mogao i gruzijski teniser je došao do ribrejka. U narednom gemu Lajović je imao šansu da ponovo oduzme servis, ali se Basilašvili odbranio i došlo se do 3:3.

Sve do 11. gema nije bilo ni brejk lopti, a tu je imao Basilašvili, ali je Duci odlično odigrao. U narednom gemu iskoristio je priliku, došao je do dve brejk lopte i prvu iskoristio i samim tim uzeo prvi set. Ovako dobijenim prvim setom Lajović je stekao psihološku prednost. Bio je mnogo efikasniji u servisu, nije prepustio nijednu brejk loptu, a do odlučujućeg brejka je došao u šestom gemu kada je poveo 4:2. Time je prelomio meč i vezao još naredna dva gema čime je na kraju i ubedljivo dobio ovaj set.

U narednom kolu Lajović igra protiv Alberta Ramosa Vinjolasa. Sastali su se dva puta, obojica imaju po pobedu, a u poslednjem meču krajem prošle godine slavio je Lajović. U trećem meču u kom je trebalo da se sastanu 2016. u Riju Lajović je predao.