Nadal na korak od 11. titule u Kneževini

Nadal na korak od 11. titule u Kneževini Izvor: Julian Finney/Getty Images

Najbolji teniser sveta Rafael Nadal savladao je Bugarina Grigora Dimitrova i plasirao se u finale Mastersa u Monte Karlu.

Španac je do trijumfa u prvom polufinalu došao sa 6:4, 6:1, posle jednog sata i 36 minuta igre.

U borbi za titulu, Nadal će se sastati sa pobednikom susreta između Japanca Keija Nišikorija i Aleksandera Zvereva iz Nemačke. Španac će u nedelju igrati za rekordnu, 11. titulu u Kneževini.

Nadal i Dimitrov su odigrali veoma zanimljiv meč u kojem je uzbuđenja bilo samo u prvom setu. Međutim, španski teniser je bio taj koji je u većem delu susreta kontrolisao rezultat, a to je potvrdio ubedljivim izdanjem u drugom setu.

Prvi reket sveta, kojeg titula u Monte Karlu zadržava na čelu ATP liste, sjajno je ušao u meč, osvojivši prva tri gema. Dimitrov mu je prekinuo niz u četvrtom gemu, da bi potom vratio brejk i uspeo da se odbrani, pošto je Nadal imao šansu da mu ponovo oduzme servis u šestom gemu.

Posle izjednačenja, usledio je odličan servis gem Nadala, potom i brejk lopta koju je propustio, ali je sve nadoknadio dva gema kasnije. Iskoristio je drugu set loptu i od tog trenutka se nije osvrtao, pošto je vezao pet gemova u drugom setu, pre nego što se Bugarin probudio, ali je potom bez izgubljenog poena u sedmom gemu završio meč.