Busta od vrha do ponora i nazad za polufinale Majamija

Busta od vrha do ponora i nazad za polufinale Majamija Izvor: Harry How, Getty Images Sport

Španski teniser Pablo Karenjo-Busta savladao je Kevina Andersona u uzbudljivom meču 2:1 u setovima i plasirao se u polufinale Mastersa u Majamiju.

Velika borba dvojice tenisera trajala je dva sata i 45 minuta. I jedan i drugi igrač su, u međuvremenu, imali prilike da okončaju duel, ali je na kraju Busta iskoristio treću meč loptu i slavio po setovima 6:4, 5:7, 7:6(6).

Duel je dobro krenuo za 19. teniser sveta, već u trećem gemu je došao do tri brejk lopte, ali je Anderson uspeo da se izvuče. Ipak, novu priliku za brejk Španac nije propustio, u sedmom gemu je bez izgubljenog poena uzeo servis osmom igraču na listi, kasnije poveo 5:3 i rutinski priveo meč kraju.

Do sredine drugog seta viđena su tri brejka, iz kojih je Busta stekao prednost 4:2. U nastavku su oba igrača igrala dobro na servis gemove, Španac je imao priliku da reši meč pri vođstvu 5:4, ali je propustio dve meč lopte. Anderson je uspeo da dođe do brejka, ostane u igri i do kraja uzme servis protivniku za poravnanje u setovima.

U odlučujućem setu viđena je velika borba, ali i samo jedna brejk lopta, pa se otišlo u taj brejk, u kojem je Anderson imao prednost od 6:5 i servis za pobedu, ali je u ključnom trenutku poslao forhend u aut. Od tog trenutka, Busta pravi dva mini brejka i na kraju osvaja poen na svoj servis za plasman u polufinale i prvi trijumf nad Južnoafrikancem.

Njegov rival u borbi za finale biće pobednik meča između Aleksandra Zvereva i Borne Ćorića.

Sa druge strane, Anderson je u 10. četvrtfinalnom meču nekog Mastersa upisao 10. poraz, pa će priliku da konačno ode korak dalje morati da potraži na nekom drugom mestu.