Kraj za Zimonjića i Škugora

Nenad Zimonjić ispao je na startu ATP turnira serije 1.000 u Majamiju u konkurenciji dublova, pošto je u paru sa Kajlom Edmindom poražen od domaće kombinacije Izner/Jang u dva seta. Istu sudbinu, samo u tri seta doživeo je i Franko Škugor u paru sa Fabrisom Martinom.

Nenad Zimonjić Izvor: Alex Pantling/Getty Images

Zimonjić i Edmund su prvi set izgubili zbog dva pretrpljena brejka. Prvi put su uspeli da uzvrate, ali drugi već nisu i bilo je 6:4 za Amerikance. U drugom setu ponovo su Izner i Jang prvi došli do brejka, a Zimonjič i Edmund su se ponovo vratili. Ipak, ovaj put su izdržali do taj brejka, koji su domaći rešili ubedljivo u svoju korist - 7:1.

U narednom kolu Izner i Jang će igrati protiv pobednika Dodig/Ram - Klasen/Venus. Na startu takmičenje je završio i hrvatski teniser Franko Škugor u paru sa Martinom. Njihov dvoboj sa Rusima Rubljovom i Kačanovim ušao je u treći set koji se završio rezultatom 15:13 za Ruse. Oni će se u narednoj rundi sastati sa pobednikom meča Herison/Mirni - Marej/Soareš.