Federer pobedom otvorio borbu u grupi "Boris Beker"

Federer pobedom otvorio borbu u grupi "Boris Beker" Izvor: Julian Finney, Getty Images Sport
Rodžer Federer

Švajcarski teniser Rodžer Federer ostvario je pobedu nad Amerikancem Džekom Sokom u prvom meču Završnog mastersa u Londonu.

Legendarni Švajcarac je tenisera iz SAD pobedio u prvom meču grupe "Boris Beker" rezultatom 6:4, 7:6 (7-4), posle  sat i 34 minuta borbe u "O2 areni" u Londonu.

Federer, koji je drugi na ATP listi, odmah je na startu prvog seta došao do brejka protiv devetog na svetu, što se na kraju ispostavilo kao ključno za taj deo igre. Obojica tenisera su čuvali svoje servise do kraja prvog seta, a bez brejkova je bilo i u drugom delu igre.

Iako je Federer imao pet prilika da oduzme servis protivniku, na kraju se otišlo u taj-brejk, gde je bilo izjednačeno, ali je na kraju trijumfovao iskusni Švajcarac.

Drugi meč dana na Završnom mastersu u grupi "Boris Beker" igraju Hrvat Marin Čilić i Nemac Aleksander Zverev. U ponedeljak su na programu mečevi u grupi "Pit Sampras" Dominik Tim - Grigor Dimitrov, kao i Rafael Nadal - David Gofan. Sve prenose iz Londona možete pratiti na kanalima Sport Kluba.