Šangaj: Federer preokretom preko Delpa do novog klasika

Šangaj: Federer preokretom preko Delpa do novog klasika Izvor: Lintao Zhang, Getty Images Sport
Rodžer Federer

Švajcarski teniser Rodžer Federer pobedio je u polufinalu Mastersa serije 1000 u Šangaju Huana Martina del Potra posle preokreta, pa je tako zakazao duel u finalu protiv starog rivala Španca Rafaela Nadala. To će biti njihov 38. međusobni meč.

Federer je u Šangaju pobedio visokog Argentinca posle gubitka prvog seta rezultatom 3:6, 6:3, 6:3, u meču koji je trajao sat i 58 minuta.

Švajcarac je u ukupnom skoru protiv Del Potra povećao na 17:6, ali što je još važnije plasirao se u treće finale u Šangaju, gde će imati priliku da ponovi uspeh iz 2014. godine kada je za trofej savladao Žila Simona.

Federer je protiv Del Potra izgubio prvi set za 39 minuta, kada je Argentinac dominirao servisom, ali u nastavku meča nije imao više snage da dotuče legendarnog švajcarskog igrača.

Iako je u prvom setu Federer prvi došao do šanse za brejk, Del Potro je sačuvao servis, a zatim i u šestom gemu "pobegao" na 4:2, da bi iskoristio prvu set loptu za 6:3. I u drugom setu je ključan bio šesti gem, kada je Federer tek iz petog puta oduzeo servis Del Potru, da bi potom iskoristio treću set loptu za izjednačenje.

U trećem setu je Švajcarac bez problema priveo duel kraju, napravivši dva brejka za 2:1 i konačnih 6:3.

Federer je tako obezbedio finale protiv prvog tenisera sveta Nadala, koji je ranije u toku dana savladao Marina Čilića. Švajcarac i Španac će igrati 38 put, a trenutno je bolji Nadal, koji ima 23 pobede. Finalni meč iz Šangaja možete pratiti u direktnom prenosu na SK1 u nedelju od 10,30.