Ramos-Vinjolas 'preživeo' Puja za finale u Kneževini

Ramos-Vinjolas 'preživeo' Puja za finale u Kneževini Izvor: Clive Brunskill/Getty Images

Španski teniser Albert Ramos-Vinjolas prvi je finalista Mastersa u Monte Karlu. Ramos-Vinjolas je u borbi za finale posle velike borbe u tri seta pobedio Francuza Luku Puja.

Trenutno 24. teniser sveta je do trijumfa došao sa 6:3, 5:7, 6:1, posle dva sata i 16 minuta igre.

Njegov rival u borbi za titulu biće bolji iz susreta između Španca Rafaela Nadala i Davida Gofana iz Belgije.

Ramos-Vinjolas je u duelu sa francuskim teniserom pokazao dva lica. Na samom startu meča je napravio brejk, ali mu je Puj uzvratio, da bi usledila igra gem za gem sve do sedmog. Tada je španski teniser napravio novi brejk i potom rutinski priveo set kraju, usput osvojivši još jedan servis svog rivala.

Drugi set je bio potpuno drugačiji, dvojica tenisera su igrala gem za gem, a Puj je u trećem i devetom gemu imao ukupno tri brejk šanse, koje je sve Ramos-Vinjolas odbranio. Mladi Francuz je iskoristio tek svoju šestu šansu i napravio brejk, da bi odmah potom rešio set u svoju korist.

U trećem setu, Puj praktično nije ni imao šanse, pošto je Španac napravio niz od 3:0, koji je Francuz prekinuo u četvrtom gemu. Međutim, tu je bio kraj njegovom otporu, pošto je Ramos-Vinjolas od tada u potpunosti kontrolisao dešavanja na terenu i na kraju slavio.

Španac će se u nedelju boriti za svoju drugu titulu u karijeri, a jedinu prethodnu osvojio je prošle godine u švedskom Bostadu.

Masters u Monte Karlu igra se za nagradni fond od 4.273.775 evra.