Mari osvojio Pariz i overio prvo mesto na svetu

Mari osvojio Pariz i overio prvo mesto na svetu Izvor: Mike Hewitt/Getty Images

Britanski teniser Endi Mari savladao je u finalu Mastersa u Parizu Amerikanca Džona Iznera rezultatom 6:3, 6:7 (4-7), 6:4, za dva sata i 19 minuta igre.

Škot je do trijumfa došao posle snažnog otpora visokog Amerikanca, koji je odlično servirao, igrao na mreži, ali je na kraju ipak popustio. Mari je u prvom setu uzeo protivniku servis u šestom gemu za vođstvo od 4:2, pa je taj deo igre priveo u svoju korist rezultatom 6:3.

U nastavku se vodila još žešća borba, pa je Izner uspeo da izbori taj-brejk, u kome je napravio dva mini brejka i na drugu set loptu osvojio set za izjednačenje. Treći odlučujući set je doneo egal borbu sve do desetog gema, kada je Izner servirao za ostanak u meču, ali je tada Mari pojačao ritam, i iskoristio prvu meč loptu za trijumf.

Endi Mari, koji će od ponedeljka zameniti Novaka Đokovića na prvom mestu ATP liste, je pobedom u Parizu osvojio osmi turnir u sezoni. On će imati 11.185 bodova, dok će najbolji srpski teniser biti u zaostatku za 405 bodova, a priliku za promenu poretka će imati na završnom Mastersu u Londonu, koji se igra od 13-20 novembra.