ATP Tokio: Kraj za Tipsarevića, Karlović u četvrtfinalu

ATP Tokio: Kraj za Tipsarevića, Karlović u četvrtfinalu Izvor: Clive Brunskill/Getty Images Sport

Hrvatski teniser Ivo Karlović se plasirao u četvrtfinale turnira u Tokiju pobedom nad srpskim igračem Jankom Tipsarevićem posle dva neizvesna seta i dva taj-brejka 7:6 (11-9), 7:6 (7-5).

Meč je trajao sat i 51 minut, posle koga je Karlović u narednoj rundi zakazao duel sa francuskim teniserom Gaelom Monfisom.

Uzbudljiv prvi set je završen posle 53 minuta igre, u kome su oba igrača čuvala svoj servis, a nije bilo ni brejk lopti, pa se ušlo u taj-brejk. Ni tu nije moglo da prođe bez drame, a završen je rezultatom 11:9 za Karlovića, koji je iskoristio tek petu set loptu. Tipsarević je, takođe, imao svojih šansi, i propustio je dve prilike za osvajanje seta pri vođstvu od 7:6 i 8:7.

U nastavku je hrvatski teniser krenuo ubedljivije, snažnim servisima je razbijao Tipsarevićev ritern, pa je stigao i do brejka za vođstvo od 3:1. Činilo se da će drugi set trajati znatno kraće, ali se Srbin vratio u meč, počeo bolje da čita servise protivnika, napravio brejk, a zatim sigurnom igrom set uveo novi taj-brejk.

Dva tenisera su u taj-brejku nastavila sa čuvanjem servisa, ali je onda Karlović napravio mini-brejk za 5:3, na šta je Janko odgovorio za 5:5. Ipak, Hrvat je iskoristio greške srpskog tenisera, koji je na kraju pogrešio iz forhenda, kada je loptu poslao u mrežu, čime je završio učešće u Tokiju.

Turnir u Tokiju se igra na tvrdoj podlozi za nagradni fond od 1.386.605 dolara, a prošlogodišnji pobednik Stanislas Vavrinka neće braniti titulu pošto se povukao zbog povrede leđa.