ATP Tokio: Tipsarević siguran u prvom kolu, na redu Karlović

ATP Tokio: Tipsarević siguran u prvom kolu, na redu Karlović Izvor: Getty Images
Janko Tipsarević

Srpski teniser Janko Tipsarević uspešno je započeo turnir u Tokiju pobedom nad Japancem Taro Danijelom, rezultatom 6:2, 6:4 u meču koji je trajao sat i 23 minuta igre.

Naredni rival Janku Tipsareviću će biti hrvatski teniser Ivo Karlović, koji je posle iscrpljujućeg meča savladao Federika Delbonisa iz Argentine 7:6 (8-6), 6:7 (6-8), 7:6 (7-5).

Tipsarević je na turnir Serije 500 u Japanu stigao posle uspešne nedelje u kineskom Šenženu, gde je posle tri pobede, zbog povrede morao da preda polufinalni meč Rišaru Gaskeu. Povreda desne butine ipak nije bila ozbiljnije prirode pa se srpski teniser sigurnom igrom plasirao u osminu finala turnira u Tokiju.

Srbin je od starta krenuo ofanzivnije, odmah je uzeo brejk na protivnikov servis, a isto je učinio i u osmom gemu kada je 23-godišnjeg Japanca ostavio bez osvojenog poena i osvojio set na prvu brejk loptu.

U drugom setu je viđena daleko zanimljivija borba, a Danijel je imao dve brejk lopte u devetom gemu, ali je propustio veliku priliku za preokret, što je Tipsarević iskoristio. Srpski teniser je u narednom gemu oduzeo servis protivniku i trijumfovao posle prve meč lopte.

Turnir u Tokiju se igra na tvrdoj podlozi za nagradni fond od 1.386.605 dolara, a prošlogodišnji pobednik Stanislas Vavrinka neće braniti titulu pošto se povukao zbog povrede leđa.