USO: Džumhur izbacio Tomića!

USO: Džumhur izbacio Tomića! Izvor: Andy Lyons/Getty Images

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur napravio je jedno od najvećih iznenađenja u prvom kolu US Opena, eliminisavši Australijanca Bernarda Tomića.

Džumhur je protiv Tomića, koji je bio postavljen za 17. nosioca, slavio sa 6:4, 6:3, 4:6, 7:6 (7:0), posle dva sata i 38 minuta igre.

U narednom kolu, mladog tenisera čeka susret sa boljim iz duela između Hrvata Ivana Dodiga i Ilije Marčenka iz Ukrajine.

Džumhur je protiv Tomića upisao jednu od najvažnijih pobeda u karijeri i prvi put je stigao do drugog kola na US Openu. U duelu sa australijskim teniserom, kontrolisao je rezultat i već posle dva seta je bilo jasno da je blizu pobede, ali je njegov pad u igri Tomić iskoristio i izborio četvrti set.

Upravo u četvrtom setu je viđena najveća borba u kojoj su obojica tenisera imala svoje šanse, ali je u taj-brejku na terenu postojao samo jedan teniser – Džumhur, čemu u prilog ide i rezultat od 7:0. Bosanskohercegovački teniser je imao samo šest vinera više, ali su neiznuđene greške presudile meč, pošto je Tomić upisao čak 36 više.