Slovenija bez finala, Španci sa Hrvatima za zlato

Slovenija bez finala, Španci sa Hrvatima za zlato Izvor: Alex Grimm, Getty Images Sport
Reprezentacija Slovenije

Rukometna reprezentacija Španije savladala je u drugom polufinalu Evropskog prvenstva Sloveniju 34:32 (20:15).

Drugi finalista Evropskog prvenstva za rukometaše je Španija koja je u polufinalu bila bolja od Slovenije 34:32 i tako zakazala borbu za zlato sa Hrvatskom.

Nije bilo mnogo drame u ovom duelu. Imala je Slovenija svoje momente, ali nije uspela da dođe do pobede pa će morati da se zadovolji borbom za treće mesto.

Po šest golova za pobedu Španije postigli su Anhel Fernandez, raul Entrerios i Aleks Dujšebaev.

U reprezentaciji Slovenije bolji od ostalih u ovom polufinalu bili su Jure Dolenc sa sedam i Blaž Janc sa šest golova.

Držala se Slovenija do sredine prvog poluvremena, imala čak i vođstvo od dva gola u jednom trenutku, ali je na kraju Španija na odmor otišla sa pet golova prednosti.

U drugom poluvremenu je izgledalo kao da će Španci rutinski završiti posao u ovom meču, ali su u poslednja dva minuta meča Slovenci uspeli da sa četiri gola zaostatka dođu do samo jednog pogotka zaostatka.

Španija je ipak uspela da u iskoristi poslednji napad na pravi način i postigne gol i pobedu na kraju upiše rezultatom 34:32.

Španija će se za zlato boriti protiv Hrvatske dok Sloveniji predstoji meč za bronzu protiv Norveške.