EP: Srbija deklasirala Rumuniju!

EP: Srbija deklasirala Rumuniju! Izvor: OK Srbije

Muška vaterpolo reprezentacija Srbije u drugom kolu Evropskog prvenstva u Budimpešti pobedila je selekciju Rumunije sa ubedljivih 15:7 i tako došla do svog drugog trijumfa na turniru, pošto je prethodno slavila protiv Rusije.

Vaterpolo reprezentacija Srbije U17 Izvor: VSS

Rumuni su došli prvi došli do prednosti zahvaljujući Kozminu Radu. Međutim, to nije trajalo dugo pošto je Filip Filipović sjajno šutirao levicom, a potom je Miloš Ćuk lobom doneo prednost Srbiji od 2:1.

Stefan Mitrović je potom doneo novu prednost Delfinima posle uvežbane akcije i asistencije Mandića.

Posle toga je Milan Aleksić dodavanje Andrije Prlainovića pretvorio u pogodak za 4:2.

U završetku prve deonice je bilo uzbudljivo pošto je Georgiesku smanjio prednost, a potom Mandić pogodio za 5:3. Tim rezultatom je završena prva četvrtina.

Na startu druge deonice Mandić je pogodio prečku, tako da do promene rezultata nije došlo, potom je Oanta kaznio grešku Srbije i pogodio za 4:5.

Potom je Dedović gađao iz daljine za 6:4 i  tim rezultatom je završena druga deonica meča i prvo poluvreme.

Na startu drugog poluvremena Rumuni nisu iskoristi isključenje Jakšića, pa je Filipović povećao prednost Srbije na 7:4.

George je smanjio prednost Rumuna pogodivši za 7:5, da bi potom Jakšić odmah pogodio za 8:5.

Igrao se 21. minut kada je Dedović postigao svoj drugi gol na meču sa velike razdaljine za 9:5. Samo dva minuta kasnije Andrija Prlainović pogađa za 10:5. Aleksić nastavlja sa sjajnom igrom i u finišu trećže četvrtine pogađa za 11:5.

Posldnja četvrtina je počela tako što je Radu pogodio za 11:6. Samo par sekundi posle toga Oanta je pogodio i tako smanjio prednost Srbije na 11:7.

Ipak, Ranđelović je odmah pogodio i tako vratio prednost Srbiji od pet golova. Samo minut posle toga usledio je šou Dušana Mandića, zaredom je postigao tri spektakularna pogotka zahvaljujući kojima je Srbija povela 15:7!

Sudije: Erkan Turkan (Tur), Peter Balzan (Mlt)

Srbija: G. Pijetlović (gk), Mandić, Dedović, Ranđelović, Ćuk, D. Pijetlović, Vico, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlainović, S. Mitrović, B. Mitrović (gk)

Rumunija: Tik (gk), Radu, Negrean, George, Antipa, Prioteasa, Georgesku, Fulea, Georgelfi, Oanta, Giban, Vančsik, Abrudan (gk).

U trećem kolu Evropskog prvenstva Srbija igra protiv Holandije, a meč se igra u subotu od 20:30 časova.