Srbija porazom od Hrvatske završila EP

Srbija porazom od Hrvatske završila EP Izvor: Rss.org.rs

Rukometaši Srbije porazom su završili učešće na Evropskom prvenstvu. Izabranici Nenada Peruničića izgubili su od Hrvatske 24:21 u poslednjem meču grupe A.

Srbija je na kontinentalnom šampionatu zabeležila sva tri poraza i biće plasirani od 19. do 24. mesta, u zavisnosti od rezultata iz preostalih grupa.

Hrvatskoj je ovo bila treća pobeda na prvenstvu, pa sa maksimalnim učinkom nastavlja takmičenje.

Utakmica nije imala rezultatski značaj, ali su obe ekipe bile motivisane od početka. Uvodne minute obeležila je čvrsta igra na obe strane, pa je posle šest minuta igre bilo 2:2.

Mada je Hrvatska prva povela, uspela je Srbija da nametne ritam. Izabranici Nenada Peruničića pokazali su u nastavku možda i najbolju igru na ovom prvenstvu, te su posle 30 minuta vodili sa 10:8.

Čuvali su prednost Orlovi početkom druge deonice. Ipak, brzo su se razigrali 'kauboji', pa su serijom od 9:1 došli do preokreta. Srljali su srpski rukometaši, a nisu imali rešenje za fantastičnog golmana Marina Šegu. Hrvati su tako došli do treće pobede, dok Srbija bez ijednog boda završava takmičenje.

Najefikasniji u pobedničkom tmu bio je Duvnjak sa pet golova, dok su po tri postigli Stepančić, Horvat i Karačić. U srpskoj ekipi istakli su se Kukić, Nikolić, Radivojević i Vanja Ilić sa po tri.

Tok meča mogli ste da pratite OVDE.

Odmah u prvom napadu Hrvatska je povela, pošto je precizan bio Mandić.

Uspela je Srbija potom da preko Nikolića i Radivojevića izjednači na 2:2.

Ipak, Hrvati su se potom odlepili na 5:2. Nisu Orlovi bili sigurni u napadu, a nije im 'pomagalo' ni to što je Šego bio raspoložen na golu.

Sredinom poluvremena Srbija je uspela da se vrati, pa je posle gola Kukića iz sedmerca bilo 6:6.

Posle gola Mošića srpski tim je poveo sa 9:8, posle čega su Hrvati tražili tajm-aut.

'Poleteo' je cepelin, pa je Đukić pogodio za 10:8. Nisu hrvatski rukometaši imali uspeha u narednom napadu, pošto je siguran na golu bio Cupara. Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata.

Uspevala je neko vreme Srbija da čuva prednost od dva gola. Ali je posle pogotka Horvata sa linije za sedam metara bilo 12:12.

Nisu odustajali Orlovi. Preko Crnoglavca i Nikolića ponovo su došli do +2.

Ipak, u nastavku su se za sve pitali Hrvati. Posle pogotka Duvnjaka 'kauboji' su poveli 15:14. S

Srljali su igrači Srbije, nisu uspevali da savladalu Šega ni kada su bili u 'stopostotnim' prilikama.

S druge strane, Hrvati su bili sigurni, koristili su svaku šansu, pa su otišli na 21:16.

Do kraja Orlovi nisu uspeli da se približe rivalu, pa su sa tri poraza završavaju takmičenju.