Vikinzi pokorili Nju Orleans, odlaze u San Francisko

Vikinzi pokorili Nju Orleans, odlaze u San Francisko Izvor: Streeter Lecka/Getty Images

Nastavljaju se iznenađenja u vajld kard rundi NFL plej-ofa. Posle Nju Ingland Petriotsa takmičenje je završio i treći nosilac NFC Nju Orleans Sejntsi, koji su posle produžetka izgubili od Minesota Vajkingsa 26:20.

Kyle Rudolph Izvor: Jonathan Bachman/Getty Images

Junak meča bio je Kajl Rudolf, koji je uhvatio pas Kirka Kazinsa za tačdaun. Međutim, tom hvatanju prethodila je sporna situacija, jer je Rudolf pre hvatanja imao kontakt rukom kojom je odgurnuo protivničkog defanzivca, ali nije suđen pass interfirence, tako da su Vikinzi, kao i pre dve godine i ovog puta savladali Sejntse, samo ovog puta u Nju Orleansu.

Izvor: NFL

Već u prvoj akciji Nju Orleans je osvojio loptu posle fambla Adama Tilena. Međutim, Sejntsi su uspeli iz ove akcije samo da izvuku fild gol. Već u narednom drajvu istom merom uzvratila je Minesota i rezultat posle prve četvrtine bio je 3:3. Prvi tačdaun viđen je u na isteku šestog minuta druge četvrtine, kada je Alvin Kamera krunisao dobar drajv domaćih i posle pasa Drua Brisa istrčao četiri jarda u end zonu. Već u sledećem drajvu Minesota je dobila priliku da uzvrati istom merom, ali gosti nisu uspeli da iz tri pokušaja pređu tri jarda i postignu tačdaun, pa su morali da se zadovolje fild golom i smanjenjem vođstva Sejntsa na 10:6.

Kada je delovalo da će sa prednošću Sejntsi otići na odmor, usledila je velika greška Drua Brisa, koji je bacio intersepšn. Ta greška je surovo kažnjena i Vikinzi su konačno postigli tačdaun preko Delvina Kuka za potpuni preokret - 13:10. Međutim, nije to bilo sve do poluvremena. Iako je ostalo samo 20 sekundi, Sejntsi su zahvaljujući sjajnom vraćanju Herisa došli na 45 jardi od end zone protivnika. Potom je Bris pasom ka Tomasu približio još napad i doneo kikeru Vilu Lacu odličnu poziciju da sa 41 jarda postigne fild gol za izjednačenje. Međutim, on je gađao pored gola i ostalo je 13:10 za Minesotu.

Minesota je u završnici treće četvrtine došla do ogromnih 20:10, posle još jednog tačdauna Kuka. Ipak, Sejntsi su se vratili u četvrtoj četvrtini. Prvo je Tajson Hil uhvatio pas za tačdaun, a posle mnogo peripetija i šansi oba tima da reše meč, Vil Lac je dve sekunde pre isteka predviđenih 60 minuta pogodio fild gol sa 47 jardi za izjednačenje i produžetak.

Sreću pri bacanju novčića imala je Minesota, koja ju je materijalizovala jer je postigla tačdaun u prvom drajvu. Već pomenutom pasu Kajla Rudolfa prethodio je sjajan pas Kirka Kazinsa od 43 jarda ka Adamu Tilenu, koji je zaustavljen na dva jarda od end zone. Gosti su imali četiri pokušaja za gol, a prva dva su završena tako što je Delvin Kuk zaustavljen. Treća je bila sreća, i Rudolf je uhvatio za veliku pobedu.

Minesota će u divizijskoj rundi igrati protiv najboljeg NFC tima San Francisko Fortinajnersa u gostima narednog vikenda.