Crnogorke pete na svetu, Srpkinje šeste

Crnogorke pete na svetu, Srpkinje šeste Izvor: Rss.org.rs

U borbi za peto mesto na Svetskom šampionatu za rukometašice Crna Gora je savladala Srbiju rezultatom 28:26. Obe ekipe već su obezbedile mesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre.

U prvom poluvremenu je viđena velika borba, a Crna Gora je prvih 30 minuta završila sa vođstvom 13:12. Andrea Klikovac i Ema Rasumović su bile najefikasnije kod Crnogorki sa po tri gola, dok su kod Srbije po dva gola imale  Kristina Liščević, Anđela Janjušević i Sanja Radosavljević.

Jelena Despotović je odlično počela drugo poluvreme sa tri gola u prvih nekoliko minuta dok je Srbija odgovorila golovima Jovane Stojiljković i Jelene Trifunović.

Polovinom drugog poluvremena Crna Gora dolazi do vođstva 20:18, a strelac za plus dva bila je Majda Mehmedović. Golom Katarine Bulatović Crna Gora je nekoliko minuta kasnije povela 22:19. Crna Gora je u preostalih desetak minuta održavala prednost iako je Srbija golom Jelene Trifunović prišla na gol zaostatka. Ipak Crnogorke su odmah odgovorile preko Jovanke Radičević u 58. minutu.

Raičević i Ramusović su bile najefikasnije u pobedničkom timu sa po četiri gola, dok je kod Srbije najbolja sa šest pogodaka bila Jovana Stojiljković.