Srbija posle preokreta do pobede i osmine finala EP

Srbija posle preokreta do pobede i osmine finala EP Izvor: CEV

Odbojkaška reprezentacija Srbije posle preokreta pobedila je selekciju Španije sa 3:1, po setovima 21:25, 25:19, 25:19 i 25:20 i sa maksimalnim učinkom dva kola pre kraja grupne faze takmičenja obezbedila plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

Ekipa Slobodana Kovača u prva dva duela u grupi B nije izgubila nijedan set, ali je protiv Furije opuštenije počela utakmicu što je rasterećeni protivnik iskoristio i osvojii prvi set.

Ipak, srpski tim se brzo uozbiljio iako nijednog trenutka nije blistao u Antverpenu. Španija je pretila u sva tri preostala seta, ali je kvalitet u najvažnijim trenucima dolazio do izražaja.

Srbija u sredu igra protiv domaće selekcije Belgije, koja takođe ima maksimalan učinak, dok će se 19. septembra sastati sa Austrijom.

Odlični Aleksandar Atanasijević je predvodio svoju ekipu sa 23 poena, Uroš Kovačević je upisao 17, Nemanja Petrić 16, a Aleksandar Okolić deset.

Na drugoj strani Renato Augusto Kolito je zabeležio 17, Viktor Rodrigez 14, a Đordi Ramon Feragut 10 poena.

Meč uživo pratite na portalu Sport Kluba.

Španija je bolje počela meč protiv opuštenog tima Srbije i zahvaljujući dobrim rešenjima dizača Ečevarije, ali i sigurnim blokom, Furija je povela sa 9:5.

Selektor Srbije Slobodan Kovač je kod vođstva protivnika 14:9 bio primoran da zatraži prvi tajm-aut.

Španija ne posustaje, u finišu seta rezultat je 19:12 za Furiju.

Srbija je u finišu seta zaigrala nešto bolje, smanjila je na 22:20, ali je Španija izdržala pritisak i iskorstila drugu set loptu - 25:21.

Srbija je mnogo konkretnije počela drugi set i u nekoliko navrata imala je dva poena viška. Španci su sve vreme držali priključak, ali je Kovačev tim, ipak, serijom od tri osvojena poena uspeo da se 'odlepi' na 13:10.

Selektor Furije je kod rezultata 16:12 za srpski tim tražio tajm-aut.

Kovačeva ekipa je vodila 22:15, ali je Španija sjajnim servisima uspela da osvoji tri uzastopna poena i zapreti - 22:19. Međutim, Srbija je odgovorila istom merom i rezultatom 25:19 dobila drugi set.

Izvor: FIVB

Uzbudljivo je i u trećem setu. Španija zaista igra odlično, bez respekta prema velikog favoritu.

Furija je vodila 5:3, Srbija je serijom 5:1 preokrenula i potom održavala prednost, koja je sredinom seta iznosila 13:11.

Srpski tim je održavao prednost, a u finišu seta je dodao gas i taj deo meča dobio je identičnim rezultatom kao i prethodni set - 25:19.

Srbiju još jedan set deli do treće pobede na šampionatu Evrope, ali Španci ne odustaju. Furija je bolje odigrala prvi deo četvrtog seta i Kovač traži tajm-aut kod rezultata 10:7.

Srbija u finiš četvrtog seta ulazi sa velikih četiri poena prednosti - 19:15.

Treća pobeda Srbije - letvrti set završen je rezultatom .