Rusi srušli Amerikance za novu titulu u Ligi nacija

Rusi srušli Amerikance za novu titulu u Ligi nacija Izvor: FIVB

Odbojkaši Rusije odbranili su titulu u Ligi nacija.

U velikom finalu drugog izdanja odbojkaške Lige nacija, Rusija je u Čikagu bila bolja od Sjedinjenih Američkih Država nakon četiri odigrana seta i tako odbranila titulu osvojenu prošle godine. Slavili su Rusi 25:23, 20:25, 25:21, 25:20 i priredili malo iznenađenje u finalu pobedivši favorizovane Amerikance.

Sjedinjenim Američkim Državama kao uteha ostaje činjenica da će i sledeće godine završni turnir biti održan u njihovoj državi pa će na njemu biti sigurni učesnici.

Nakon velike borbe, prvi set je pripao Rusima. Mali pad u igri rivala Amerikanci su iskoristili u drugom delu meča i došli do izjednačenja.

Amerikanci su bolje ušli u treći set, ali Rusi uspevaju da naprave preokret sredinom seta i na kraju i da povedu 2:1 da bi najbolje odigrali baš u četvrtom setu i tako došli do titule i vredne novčane nagrade.

Ako gledamo statistiku, dve reprezentacije bile su prilično ujednačena. Dva poena više napadom su osvojili Amerikanci, blokom su tri poena više uzeli Rusi, a Amerikanci su imali i četiri greške više.

Šampione je predvodio Dmitri Volkov sa 17 osvojenih poena, tri manje dodao je Egor Kluika, a Ivan Jakovljev osvojio je 12.

Na drugoj strani, 20 poena osvojio je Tejlor Sander, a poen manje Met Anderson koji je proglašen za najkorisnijeg igrača završnog turnira.