LN: Srbija ubedljivo poražena i od Argentine

Odbojkaši Srbije porazom su okončali veoma loš četvrti vikend Lige nacija u Milanu, pošto su posle samo tri seta položili oružje pred raspoloženom Argentinom. Meč u dvorani „Pala Lido” trajao je 83 minuta, a na kraju meča na semaforu je pisalo 3:0, po setovima 25:17, 25:23, 25:18.

Fakundo Konte Izvor: Foto: FIVB

Sa debitantom Stefanom Negićem na poziciji libera i osnovnom dijagonalom Todorović - Luburić, selektor Grbić počeo je meč 12. kola.

Već na startu pojavili su se problemi na prijemu, pa je od vođstva 6:4, Srbija na servise Urijartea izgubila devet poena u nizu! To je bilo dovoljno pulenima Marsela Mendeza da mirno privedu set kraju, uz odličnu celog tima.

I na početku drugog seta Srbija je povela, ali samo za kratko, jer su Argentinci ponovo snažnim servisima i čvrstom odbranom, preuzeli inicijativu. Raspucali su se Bruno Lima i Ezekijel Palasios, za vođstvo od 15:12. U završnici je, ipak, bilo neizvesno. Greškom Lime, Srbija je prišla na poen zaostatka (22:23), a onda je na drugoj set lopti za „Gaučose”, Dražen Luburić odservirao u aut, pa je Argentina duplirala vođstvo.

U trećem setu nije bilo neizvesnosti. Poslao je Grbić na teren i mladog Vučićevića i Simića, igrao je i Mehić,a Kujundžić je u jednom trenutku zamenio Ćirovića. Postava novosadske Vojvodine, jača za Lisinca, nije imala nikakvih šansi protiv razigranog rivala. Argentina je vrlo brzo došla do pobede, šeste u Ligi nacija, nanevši Srbiji sedmi poraz, treći u nizu.

U pobedničkom timu Bruno Lima i Ezekijel Palasios osvojili su po 15 poena, dok je Fakundo Konte dodao 10. Jedini dvocifreni u selekciji Srbije bio je Srećko Lisinac sa 11 poena. Dražen Luburić je upisao osam, a Lazar Ćirović sedam.

Srbija, koja je posle ovog meča i matematički izgubila sve šanse da se plasira na finalni turnir u Čikago, u poslednjem, petom vikendu, igraće u Plovdivu, protiv domaćina Bugarske, Irana i Sjedinjenih Američkih Država.