Prlainović presudio Hrvatima na Tašu

Prlainović presudio Hrvatima na Tašu Izvor: Ryan Pierse, Getty Images

Vaterpolisti Srbije pobedili su selekciju Hrvatsku sa 11:10 u drugom kolu B grupe finalnog turnira Svetske lige.

Andrija Prlainović Izvor: Ryan Pierse, Getty Images Sport
Andrija Prlainović

Ovom pobedom 'delfini' su praktično obezbedili prvo mesto u grupi, pošto sada imaju dve pobede

Mnogo isključenja i rezultatski zaostatak Srbije obeležili su prve dve četvrtine. Ipak, mnogo toga promenilo se u trećoj, u kojoj je ekipa Dejana Savića preuzela inicijativu.

Nije izostala ni uzbudljiva završnica, mada je Srbija vodila sa 9:6 početkom četvrte četvrtine. Na kraju je 'barakudama' presudio gol Andrije Prlainovića.

U srpskom timu istakao se Stojanović sa 3 gola, po 2 su postigli Ćuk, Filipović i Prlainović, a po 1 Mitrović i Aleksić. Kod Hrvata je najraspoloženiji bio Joković sa 4 gola, Garsija je postigao 2, a  po 1 Fatović, Buljubašić, Vukićević i Vrlić.

'Delfine' čeka utakmica protiv Kazahstana, dok će Hrvati igrati protiv Australije.

Australija je bez ikakvih problema savladala Kazahstan sa 14:5. Ranije u toku dana Japan je u grupi A bio ubedljiv protiv Kanade 17:7, dok je Mađarska posle peteraca savladala Španiju sa 15:12.

Golom Vukićevića sa peterca Hrvatska je došla do početnog vođstva. Međutim, Srbija je brzo iskoristila igrača više, pa je preko Ćuka izjednačila. Dugo se igralo gol za gol. Po pravilu Hrvati bi poveli, ali bi ubrzo Srbi stizali do izjednačenja. Prvi deo utakmice obeležila su i brojna isključenja.

U trećoj četvrtini Srbija je preuzela inicijativu, iako je posle dvostrukog isključenja 'delfina' Joković pogodio za 6:5 za Hrvate. Iz teške situacije pogodio je Aleksić, da bi Mitrović potom doneo prvo vođstvo Srbiji. Nedugo zatom, Filipović je bio precizan iz peterca, te su 'delfini' poveli sa 8:6.

Ipak, nije izostalo uzbuđenja u poslednjoj deonici. Mada je posle drugog gola Stojanovića semafor pokazivao 9:6.

Joković je smanjio zaostatak 'barakuda', da bi potom Garsija kaznio promašen peterac i neiskorišćena dva napada sa igračima više Srbije. Joković je na kraju izjendačio iz kaznenog udarca. Istakao se potom Stojanović, a novo izjednačenje izborio je Fatović.

Ipak, sve je rešio fantastični gol Prlainovića 56 sekundi pre kraja.