SL: Delfinima ni kiša ne smeta, pobedila i Hrvatska

SL: Delfinima ni kiša ne smeta, pobedila i Hrvatska Izvor: Vaterpolo savez Srbije

U utorak je u Beogradu počeo Finalni turnir Svetske lige u vaterpolu. Kiša je u poslednjem meču zadala malu glavobolju organizatorima, ali na kraju je sve završeno po planu za prvi dan.

U Okviru Grupe B pobede su zabeležile Srbija i Hrvatska.

Srbija je igrala poslednji meč dana protiv Australije, a nakon prve četvrtine usledio je prekid meča od 45 minuta zbog jake kiše i nevremena. Na kraju je Srbija slavila 12:8.

Prva deonica pripala je Australiji koja je u drugu četvrtinu ušla sa prednošću od jednog gola - 5:4. Ipak u nastavku su delfini pokazali ko su i šta umeju i lako su došli do preokreta i pobede.

Srbiju je predvodio Andrija Pralinović sa tri gola, po dva su dali Filipović i S. Mitrović, a mrežu Australije tresli su i Mandić, Rašović, Ćuk i Vico.

Hrvatska je bila bolja od Kazahstana i slavila je ubedljivo - 20:4.

Ante Vukčević je sa četiri gola bio najefikasniji u Hrvatskoj, tri gola postigao je Andrija Bašić. Po dva gola dali su Hrvoje Benić, Ivan Buljubašić, Anđelo Šetka, Lovre Miloš i Loren Fatović, a po jednom su mrežu tresli Luka Lončar, Marko Joković i Andro Buslje. Od hrvatskih reprezentativaca u strelce se nije upisao samo golman Ivan Krpić.

Za Kazahstan je dva puta strelac bio Miras Aubakirov, a po jedan gol dali su Medvedov i Šmider.

Srbija i Hrvatska odigraće u sredu derni grupe B sa početkom u 21 sat.

U Grupi A svoje mečeve igrali su Japan - Španija (10:18) i Mađarska - Kanada (9:10).