Zelenović odveo Srbiju na Evropsko prvenstvo

Zelenović odveo Srbiju na Evropsko prvenstvo Izvor: RSS

Rukometna reprezentacija Srbije pobedom protiv selekcije Švajcarske 32:31 (13:14) u poslednjem kolu grupe 2 obezbedili su plasman na Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Srbija kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe ide na kontinentalno prvenstvo, na kome će učestvovati svih šest selekcija iz nekadašnje Jugoslavije.

Domaći tim imao je pet golova viška (29:24), koliko im je bilo neophodno za drugo mesto u grupi i siguran plasman na EP, ali kada se činilo da je utakmica prelomljena, usledio je veliki pad u igri Srbije.

Švajcarci su serijom 5:0 izjednačili na 29:29, gosti su čak i poveli 31:30, ali poslednjim atomom snage srpski tim je preokrenuo i golom Nemanje Zelenovića 21 sekund pre kraja poveo 32:31. Gosti, koji su takođe vizirali pasoš za Evropsko prvenstvo, nisu iskoristili poslednji napad i veliko slavlje u novosadskom Spensu moglo je da počne.

Švajcarska je u većem delu prvog poluvremena imala prednost, ne više od dva gola, ali je Srbija u finišu preokrenula i na odmor otišla sa 19:17.

Peruničićev tim je kontrolisao rezultat i u nastavku, a u dva navrata je imao i kapitalnih pet golova prednosti. Ipak, rasterećeni gosti iskoristili su pad u igri Orlova, čak i poveli, međutim, srski igrači su uspeli da se izbore sa ogromnim pritiskom i obezbede mesto na prvenstvu Evrope.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Bogdan Radivojević sa 8 golova, Nikola Crnoglavac i Lazar Kukić sa po 6, dok je Stefan Vujić dodao 3. U poraženom timu Andre Šmid i Sedri Tinovski su zabeležili po 6.

Završni turnir igra se u od 9. do 26. januara sledeće godine u Norveškoj, Austriji i Švedskoj.