LN: Srbija nemoćna protiv raspoložene Turske

LN: Srbija nemoćna protiv raspoložene Turske Izvor: FIVB
Mina Popović

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije maksimalnim rezultatom 3:0 poražena je u trećem kolu prve nedelje Lige nacija od selekcije Turske u dvorani "Aleksandar Nikolić" 3:0. Po setovima 25:19, 25:23, 25:20.

Oba tima su u prva dva duela zabeležele pobede i izgubile samo po set, a u poslednjem duelu u Beogradu gošće su bile mnogo bolje protiv umorne ekipe Srbije i potpuno zasluženo su ostvarile treći trijumf.

Ekipa Zorana Terzića nijednog trenutka nije uspela da zapreti raspoloženoj ekipi Turske, koja je igrala samo bez Ede Erden, a najbliža osvajanju seta bila je u drugom setu, kada je na semaforu pisalo 22:22.

Odlična Ebrar Karakurt je predvodila svoj tim sa 20 poena, Hande Baladin je upisala 11, a Kubra Čaliskan i Meliha Ismailoglu po 8. Na drugoj strani jedino je Tijana Bošković bial dvocifrena sa 15 poena, Brankica Mihajlović je pratila sa 9, a Mina Popović i Stefana Veljković su zabeležile po 5.

U drugoj utakmici u dvorani "Alekdsandar Nikolić" reprezentacija Holandije je sa 3:0 bila bolja od Južne Koreje.

Srbiju sledeće nedelje u Koneljanu očekuju dueli sa domaćom selekcijom Italije, SAD i Dominikanske Republike.

Meč uživo pratite na i na našem portalu.

Rasterećene igraćice Turske mnogo bolje su odigrale prvi set i uvodni deo utakmice dobile su 25:19.

Domaća ekipa nikako nije moga da dođe do očekivane igre i selektor Terzić je morao da izvrši nekoliko promena kako bi razdrmao tim.

Svetske šampionke su u drugom setu bile značajno bolje, ali se ni Turkinje nisu predavale. U finišu drugog seta gošće su bile za nijansu bolje, iskoristile su svoje šanse i povele sa 2:0.

Gotovo identična slika viđena je i u trećem setu, Turska je konstantno imala prednost i na kraju je ubedljivo (25:20) osvojila i treći set.