Posle nesigurnog starta Srbija furiozno do pobede

Posle nesigurnog starta Srbija furiozno do pobede Izvor: FIVB

Odbojkašice Srbije savladale su Južnu Koreju 3:1 u drugom meču u Ligi nacija u Beogradu. Po setovima je bilo 15:25, 25:18, 25:17 i 25:14. Srpska selekcija je ovaj meč igrala bez glavnih zvezda.

Selektor Zoran Terzić je dao šansu rezervistkinjama. Tako su na startu počele Emilija Antanasijević, Mina Popović, Ana Bjelica, Maja Aleksić, Jelena Blagojević, Sara Lozo i libero Teodora Pušić. Na klupi su Tijana Bošković, Stefana Veljković, Brankica Mihajlović, Bianka Buša.

U prvom setu je srpska selekcija bila dosta uplašena i dosta su grešile rezervistkinje srpske reprezentacije. Zato je Koreja neočekivano lako dobila prvi set sa deset razlike za samo 21 minut.

Ipak u drugom setu se situacija okrenula, greške srpske reprezentacije su postale sve ređe i izabranice Zorana Terzića su kontrolisale meč. Odlično su igrale Ana Bjelica, Maja Aleksić i Mina Popović, dok se kasnije i Sara Lozo priključila odličnim napadima.

Srbija je dobila drugi set 25:18, a ništa se bitnije nije promenilo ni u naredna dva seta. Treći set je ekipa Zorana Terzića 25:17, a četvrti 25:14. Šansu je na kraju četvrtog seta dobila i 16-godišnja Bojana Gočanin koja igra na poziciji libera. Ona je igračica Takova iz Gornjeg Milanovca.

Najefikasnija u postavi Srbije je bila Ana Bjelica sa 19 poena, Mina Popović je imala 15. Sohvi Kang je kod Koreje bila najbolja sa 16 poena.

Srbija u prvom setu ima dosta problema na prijemu servisa, a takođe je dosta grešaka i u napadu. Korejke to koriste protiv neiskusne postave Srbije i vode 14:7, pa je selektor Terzić morao da traži tajm-aut. Reprezentacija Koreje i dalje koristi iskustvo i dolazi do čak osam poena viška pred kraj seta(20:12). Prvi set zavšren je rezultatom 25:15 za Južnu Koreju i to posle samo 21 minuta.

Domaće odbojkašice igraju dosta ozbiljnije na startu drugog seta i vode 8:5 na provm tehničkom tajm-autu. Srbija je nastavila sa mnogo sigurnijom igrom, nije bilo toliko grešaka i pred kraj seta domaća selekcija je imala prednost 21:16. Do kraja nije bilo problema da Srbija zadrži prednost i dobije set 25:18.

U trećem setu Srbija i dalje kontroliše rezultat, a da pri tom selektor Terzić nije menjao postavu. Na prvom tehničkom tajm-aut je bilo 8:2. Srbija tokom trećeg seta uopte nije ispuštala veliku razliku i na kraju je slavila 25:17. Ana Bjelica je najefikasnija sa 12 poena, dok poen manje imaju Maja Aleksić i Mina Popović.

ženska odbojkašica reprezentacija Srbije Izvor: FIVB

I četvrti set je Srbija odlično otvorila, a najraspoloženija u domaćem timu je Ana Bjelica. Srpska ekipa u ranoj fazi seta ima pet poena viška 10:5. Na drugom tehničkom tam-autu Srbija i dalje ima sigurnu prednost 16:9.