Maksimalna Srbija: Prva pobeda u Ligi nacija

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije zabeležila je prvu pobedu u Ligi nacija, protiv Holandije maksimalnim rezultatom 3:0 (25:15, 25:22, 25:19)

Izvor: fivb.org

Aktuelne evropske i svetske šampionke pokazale su klasu pred oko 4.000 gledalaca u dvorani "Aleksandar Nikolić" i potpuno razbile renomiranog protivnika. Prave borbe bilo je samo u drugom setu, ali izabranice Zorana Terzića nisu dozvolile iznenađenja.

Kod Srbije Tijana Bošković je zabeležila 25 poena, a Brankica Mihajlović 11. Na drugoj strani Nikol Oude Lutihuis bila je najefikasnija sa osam poena.

Na ovaj način Srbija se pridružila Turskoj, koja je u prvom meču turnira u Beogradu slavila, takođe 3:0 protiv Južne Koreje, koja će biti naredni protivnik Srbije u sredu od 17 časova uz direktan prenos na Sport Klubu 1.

Tok meča

Domaće odbojkašice odlično su krenule i već posle prvog tehničkog tajm auta povele 8:2. Ipak, Holanđanke su dobrim servisima uspele da naprave seriju 5:1 i primakne se na 9:7. Međutim, izabranice Zorana Terzića ubacile su ponovo u brzinu više i do drugog tehničkog tajm auta vratile šest poena viška - 16:10. U tom ritmu Srpkinje su završile posao u prvom setu - 25:15.

Ipak, u drugom setu potpuno druga priča. Gošće su poboljšale igru u polju i odbrani i to im je donelo dva poena prednost - 9:7. Međutim, Srbija se ne da i preokrenula je na 12:11. Do samog kraja seta vodila se dramatična borba, ali je u završnici proradila kapiten Brankica Mihajlović i najviše doprinela osvajanju drugog dela igre - 25:22.

Tako dobijen drugi set dao je krila domaćim odbojkašicama, dok su Holanđanke potpuno pale i praktično nisu postojale u trećem setu. Srbija je prosto letela, došla do 14:5. Na kraju pobeda 25:19 i sjajan početak u Ligi nacija.