Brejk Crvene zvezde na startu finalne serije

Odbojkaši Crvene zvezde pobedili su u Novom Sadu aktuelnog šampiona Vojvodinu rezultatom 3:1 (26:24, 25:18, 16:25, 25:23) i tako došli do prednosti od 1:0 u pobedama u finalnoj seriji doigravanja.

OK Crvena zvezda Izvor: CEV

Vojvodina je počela mnogo bolje u prvom setu i vodila je čak sa 21:18, ali je furioznim finišom beogradski tim preokrenuo rezultat.

Drugi set bio je izjednačen do rezutlata 11:11, a onda je Zvezda serijom 6:0 stekla nedostižnu prednost. Domaći su bili ubedljivi u trećem setu i smanjili rezultat, ali je gost u velikoj borbi uspeo da izađe iz duela kao pobednik u četiri seta.

Najbolji pojedinac u pobedničkom timu bio je Lazar Dodić, koji je osvojio 17 poena, a Danilo Pavlović imao je 15. Milutin Nejc osvojio je 12 poena za Beograđane.

Najbolji igrač Vojvodine bio je Božidar Vučićević sa 21 osvojenim poenom, David Mehić imao je 19, a Miran Kujundžić imao je 11 poena.

Finalna serija igra se na tri pobede, a naredni meč je na programu u četvrtak od 18 časova, a domaćin će biti Crvena zvezda u dvorani na Banjici. Treća utakmica odigraće se u Novom Sadu, 29. aprila, u ponedeljak.