Srbija ispustila Hrvatsku u Areni

Srbija ispustila Hrvatsku u Areni Izvor: Martin Rose/Bongarts/Getty Images
Nenad Peruničić

Rukometna reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno protiv selekcije Hrvatske 25:25 u meču 3. kola kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.

Ekipa selektora Nenada Peruničića imala je poslednji napad, ali nije uspela da ga realizuje i upiše prvi trijumf u grupi 2 i tako poveća šanse za plasman za završni turnir. Srbija posle tri kola ima dva boda. Prethodno je remizirala sa Belgijom i poražena je od Švajcarske.

Hrvatska je u Beogradu upisala prvi nerešen rezultati sa 7 bodova lider je grupe.

Gosti su bolje počeli meč u "Štark areni" i u nekoliko navrata imali su 3 gola prednosti, međutim, Orlovi su uz pomoć oko 8,000 navijača uspeli da se vrate i na odmor odu sa nerešenim rezultatom.

Srbija je u većem delu drugog poluvremena bila bolji rival, odbrana na čelu sa golmanom Dejanom Milosavljevim funkcionisala je veoma dobro, i sve do 50. minuta domaće ekipa je imala prednost, najviše plus 2.

U uzbudljivoj završnici Hrvatska je preokrenula, ali se Peruničićeva ekipa nije predavala, povela je sa 25:24, ali do celog plena nije mogla.

Golove za Srbiju postigli su: Vorkapić 2, Krsmančić 1, Crnoglacav 2, Pešić 4, Radivojević 1, N. Ilić 3, Mošić 1, V. Ilić 4, Kukić 4, Zelenović 2, Marsenić 1. U hrvatskom timu najefikasniji su bili Duvnjak sa 6, Mamić sa 4 i Stepančić i Karačić sa po 3 pogotka.

Srbija 14. aprila gostuje današnjem rivalu u Zadru.

Plasman na EP će obezbediti po dva tima iz svake od osma grupa, plus četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Meč uživo pratite OVDE.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Tok utakmice

Navijači Srbije, njih oko 8.000, izviždali su himnu Hrvatske. Na tribinama je i nekolicina pristalica tima Lina Červara.

Dejan Milosavljev je odličan na početku utakmice. Golman Srbije zaustavio je prva tri šuta hrvatskih igrača, ali četvrti nije uspeo - 0:1 (4. minut).

Srbija je više od 7 minuta bez gola - stative su pogodili Radivojević i Vujić. Hrvatska u 8. minutu vodi 2:0.

Prvi gol za domaći tim postigao je Kukić u 9. minutu (1:2).

Hrvatska je u četiri navrata imala 3 gola prednosti, ali Peruničićev tim, koji ima odličnu podršku sa tribina, je uspeo da se vrati i stigne na korak do izjednačenje (6:7, 7:8). U 22. minutu Srbija je izjednačila golom Mošića - 8:8.

Pešić svojim trećim pogotkom još jednom donosi izjednačenje Orlovima - 9:9.

Karačić u 29. minutu sa igračem više gostima ponovo obezbeđuje gol viška - 13:12.

Srbija je izjednačila pogotkom Kukića i na poluvreme se otišlo sa rezultatom 13:13

Domaći tim bolje je počeo drugo poluvreme i golom Zelenovića u 34. minutu Srbija je prvi put došla do dva gola prednosti - 16:14.

Srbija održava dva gola prednosti, pešić je u 40. minutu pogodio za 19:17. Vorkapić je imao šansu za 20:17, ali nije je iskoristio. Potom su Vorkapić i Ilić u samo nekoliko sekundi promašili dva cizera...

Sredinom drugog poluvremena Peruničić je kod rezultata 20:18 iz igre izvukao golmana kako bi u napadu njegova ekipa imala igrača više. Usledila je kazna 20:19.

Selektor gostiju Červar je svojim igračima zamerio da se duplo manje bore od domaćih rukometaša.

Mamić je u 48. minutu sjajnim golom izjednačio na 20:20. Imali su gosti napad da preokrenu, Červar je tražio i tajm-aut, ali se Srbija odbranila.

Hrvatska igra bez golmana, sa dva pivota u napadu... Duvnjak u 52. minutu pogađa za prvo vođstvo hrvatke u drugom poluvremenu - 21:20. Ilić prekida post srpskog tima i izjednačuje iz sedmerca - 21:21.

Karačić sa zemlje postiže gol u 54. minutu - 22:21. Srbija dobro igra u odbrani, ali Hrvati zahvaljujući individualnom kvalitetu završavaju napade. Crnoglavac svojim drugim pogotkom izjednačuje 22:22 (55. minut).

Kontra Srbije i gol kapitena Ilića za 23:22 u 56. minutu. Musa pogađa za 23:23 na četiri minuta pre kraja. A posle odbrane Šega, Hrvati ponovo koriste odlazak srpskog golmana na klupu i sa svoje polovine postižu pogodak za 24:23.

U 58. minutu Vanja Ilić izjednačuje iz teške pozicije. Milosavljev zaustavlja sledeći napad Hrvatske, a Ilić iz kontre pogađa za 25:24.

Selektor gostiju Červar na 49 sekundi pre kraja kraja traži tajm-aut. Hrvatska izjednačuje pola minuta pre kraja 25:25. Srbija ima poslednji napad, a Peruničić reaguje tajm-autom.

Srbija nije iskoristila poslednji napad i meč je završen podelom bodova - 25:25.