Hrvatska ubedljiva protiv Srbije u Sisku

Hrvatska ubedljiva protiv Srbije u Sisku Izvor: VSS/Ivica Veselinov

Vaterpolisti Hrvatske savladali su Srbiju 12:9 u poslednjem meču kvalifikacija za Evropa kup. Ovaj meč nije imao rezultatski značaj jer će obe ekipe igrati na završnom turniru.

Hrvatska je u ovoj utakmici imala čak i pet golova razlike jer je vodila 11:6 početkom četvrte četvrtine. Domaći vaterpolisti su bili mnogo sigurniji i motivisaniji od Srbije u meču u kom su "delfini" mnogo lopti gubili i često su propuštali prilike sa igračem više. Utakmica je bila u egalu samo u prve dve četvrtine jer je tada bilo 5:4 za "barakude".

Najefikasniji je bio Maro Joković sa četiri gola, Vukičević i Macan su dali po dva kod Hrvatske, dok su Mandić, Prlainović, Mitrović i Filipović dali po dva u Srbiji.

Maro Joković je doneo prednost Hrvatima u petom minutu meča kada je Hrvatska imala igrača više dok srpski tim do tog momenta nije iskoristio dva igrača više. Srbija do kraja četvrtine nije iskoristila priliku da postigne gol sa igračem više čak tri puta, a ni domaći vaterpolisti nisu uspeli da dođu do gola. Prva deonica tako je završena rezultatom 1:0 za Hrvatsku.

U prvoj polovini druge četvrtine Srbija dolazi do izjednačenja. Posle isključenja Bušljea, gol je postigao Filip Filipović. Ponovo je Hrvatska dala gol u petom minutu četvrtine, a opet je strelac bio Maro Joković koji je postigao gol iz kontre. U drugoj deonici se desila komična situacija jer je zvanični spiker na bazenu u Sisku počeo da komentariše sudijske odluke, pa je zato reagovao jedan sudija iz Herceg Novog.

Andro Bušlje je na 2:44 do kraja prvog poluvremena postigao gol na asistenciju Vukičevića pa je Hrvatska povela 3:1. Dušan Mandić je momentalno odgovorio fantastičnim golom, a šut nije mogao da odbrani golman Bijač.  Hrvati su ubrzo opet došli do dva gola viška, ali je Stefan Mitrović odmah uzvratio i Srbija je smanjila na 4:3 pred poslednji minut druge četvrtine.

Lovre Miloš je zatim postigao gol za 5:3, a Hrvati su opet uspešno realizovali igrača više. Srbija je do kraja prvog poluvremena smanjila na 5:4 i tim rezultatom je završen drugi period

Maro Joković je doneo Hrvatskoj vođstvo 6:4 na početku treće četvrtine. Ubrzo je isti igrač postigao i četvrti gol na meču i bilo je 7:4. Na golu Srbije je Gojko Pjetlović posle druge četvrtine zamenio Branislava Mitrovića.

Stefan Mitrović je postigao drugi gol na meču u sledećoj akciji za 7:5. Srbija je mogla da se vrati na minus jedan jer je imala igrača više, ali to nije iskoristila. Marko Macan je doneo Hrvatskoj vođstvo 8:5, a nova greška Srbije je dala Hrvatskoj kontru i gol Vukičevića za 9:5. Andrija Prlainović je smanjio na 9:6 na tri minuta do kraja trećeg perioda. Hrvatska je posigla još jedan gol i povela je sa 10:6, a tim rezultatom je završena treća četvrtina

Početkom poslednjeg perioda je Ćavi Garsija napravio fantastičnu asistenciju za Macana pa je Hrvatska povela 11:6. Polovinom poslednjeg perioda se u strelce upisao Milan Aleksić, a razornim udarcem je Dušan Mandić smanjio na 11:8.