Srbija bez finala na "Kupu Karpata"

Srbija bez finala na "Kupu Karpata" Izvor: Rss.org.rs

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je od domaćina Rumunije 26:29 (15:13) u polufinalu „Kupa Karpata“ u Bukureštu.

Srpske rukometašice su odigrale odlično poluvreme protiv renomiranog protivnika, koji je u drugom poluvremenu stekao prednost i došao do finalnog meča sa svojom B selekcijom, koja je u prvom polufinalu bila bolja od selekcije Rusije 25:24.

Najbolja u timu Srbije bila je Katarina Krpež Šlezhak sa šest golova, dok su Andrea Lekić i Jelena Lavko imale po jedan manje.

Na drugoj strani, Kristina Neagu i Krina Pintea su imale po pet pogodaka.

U narednoj utakmici u Bukureštu reprezentacija Srbije odmeriće snage sa Ruskinjama, olimpijskim šampionkama iz Rio de Žaneira, u subotu u 14 časova po našem vremenu.

Dobre vest za srpski tim se tiču Dragane Cvijić, koja nije otputovala sa ekipom za Rumuniju, kako bi uradila detaljne preglede povređenog kolena. Povreda kolena nije teže prirode, a Dragana ostaje u konkurenciji za sastav na Evropskom prvenstvu koje počinje 29. novembra.