Grujiću i Novakoviću svetska bronza

Grujiću i Novakoviću svetska bronza Izvor: Kajakaški savez Srbije

Srpski kajakaši Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojili su bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Portugalu u disciplini K2 na 200 metara.

Grujić i Novaković su ostvarili vreme od 32.156 i time osvojili četvrtu medalju na svetskim i ukupno sedmu na velikim takmičenjima.

Za Srbiju je to druga medalja u Portugalu. Prethodno su bronzu na 1000 metara osvojili Marko Tomićević i Milenko Zorić.

Ispred srpskih kajakaša bili su Španci Saul Kravijoto i Kristijan Toro kao drugoplasirani (32.133) i novi šampioni sveta Mađari Marko Balaska i Balaž Birkaš, koji su ostvarili vreme od 32.133.

U toku subote, borbe za medalju imale su i Milica Starović i Nikolina Mijušković, ali su one bile osme u finalu K1 na 500 i C1 na 200 metara za žene.

Takođe, Starovićeva je u K2 na 500 metara u paru sa Kristinom Bedeč bila poslednja.