LN: Srbija porazom okončala učešče na završnom turniru

LN: Srbija porazom okončala učešče na završnom turniru Izvor: Matthew Stockman/Getty Images

Odbojkaši Srbije poraženi su od selekcije Francuske 3:0, po setovima 25:19, 25:18, 25:17 i tako se oprostili od ovogodišnje Lige nacija.

Timu Nikole Grbića bila je neophodna pobeda rezultatom 3:0 ili 3:1 kako bi izborio plasman u polufinale, ali protiv raspoloženog domaćina završnog turnira u Lilu nije bilo mnogo prilika za takav uspeh.

Srbija se u prvom setu držala do rezultata 15:15, blistao je u tim trenucima Uroš Kovačević, ali je Francuska serijom u finišu lako rešila taj deo igre u svoju korist.

U drugom setu viđena je slična slika, Srbija je bila u egalu do 13:13, kada su Francuzi ponovo dodali gas i pre svega odličnim servisom došli do drugog seta, koji tada i definitivno trikolorima doneo plasman u polufinale.

Nikola Grbić je treći set počeo sa kompletno rezervnom postavom, svestan da je Srbija završila učešće na turniru.

Francuska je ostala u najjačem sastavu i rutinski privela meč kraju.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Ervin Engapet sa 17 poena, Tibo Rosar je upisao 13, a Stefan Boje poen manje.

U redovima srpskog tima bolji od ostalih bio je Uroš Kovačević sa 10 osvojenih poena.

Srbija je u ligaškom delu premijernog izdanja Lige nacija ostvarila 11 pobeda i četiri poraza i zauzela četvrto mesto na tabeli.

Posle tri uzastopna plasmana na završni turnir Svetske lige, Srbija se plasirala i u završnicu Lige nacija, pa je zadržan kontinuitet dobrih igara u najelitnijim takmičenjima.

Posle ovog meča poznati su i parovi polufinala. Francuska će igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država, dok će u drugom polufinalnom okršaju snage odmeriti Brazil i Rusija.

Završni turnir Lige nacija u francuskom Lilu pratite na kanalima Sport kluba.