Još dve medalje za srpske kajakaše na EP

Još dve medalje za srpske kajakaše na EP Izvor: Robert Prezioso/Getty Images for BEGOC
Arhivska fotografija

Srpski kajakaši osvojili su dve medalje, srebrnu i bronzanu, na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Nebojša Grujić i Marko Novaković osvojili su srebrnu medalju u disciplini K2 na 200 metara, dok je bronzana pripala Marku Dragosavljeviću u trci na 200.

"Prezadovoljan sam kako sam izveslao trku, bila je izuzetna konkurencija. Možda sam mogao bolje da se izbacim u finišu što bi verovatno donelo zlato. Ali, ne mogu da žalim. Na dobrom sam putu. Cilj mi je Svetsko prvenstvo u Portugaliji u avgustu", rekao je Dragosavljević po izlasku iz čamca.

Dragosavljević je bio treći, iza Karlosa Garote iz Španije i Litvanca Arturasa Srja.

Njemu je čestitao ministar omladine i sporta Vanja Udovičić, koji je naveo da Dragosavljevićev uspeh potvrdjuje da je Srbija "zemlja sjajnih kajakaša".

Milica Starović je bila četvrta u jednosedu na 500 metara, Nikolina Mijušković u jednokleku na 200 peta, Simo Boltić i Strahinja Stefanović su u dvosedu na 500 bili sedmi, a Biljana Relić deveta na 200.