Veliki preokret i pobeda srpskih rukometašica u Nišu

Veliki preokret i pobeda srpskih rukometašica u Nišu Izvor: Rss.org.rs

Ženska rukometna reprezentacija Srbije ostvarila je pobedu u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, savladavši Švedsku Nišu rezultatom 30:23.

Srbija je na poluvrememu gubila sa šest golova razlike (15:9), da bi u nastavku zaigrala bolje, stigla do izjednačenja 20:20, ali su Šveđanke ponovo povele (22:20).

Ipak, usledila je sjajna serija srpskih rukometašica (8:0), pa Šveđanke nisu uspele da zatresu mrežu punih 17 minuta.

U trenucima preokreta briljirala je Katarina Tomašević, koja je na kraju uspisala čak 22 odbrane.

Katarina Krpež Šlezak bila je najefikasnija u timu Srbije sa osam golova.

Drugi duel rivala igra se u subotu, kada će Švedska biti domaćin. Tada će verovatno biti odlučeno koja rerpezentacija osvaja prvo mesto u grupi.

Srbija je trenutno prva sa maksimalnih šest bodova, Švedska ima četiri, Makedonija i Farska Ostrva su vez bodova.