EP: Debakl Makedonaca, Norvežani odigrali za Hrvate

Makedonci su ubedljivim porazom od Danske 31:20 završili takmičenje na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj. Sa druge strane, lepe vesti za domaćina došle su pobedom Norveške nad Švedskom, jer sada Kauboji i sa nerešenim rezultatom protiv Francuske mogu u polufinale.

Makedonija Izvor: Martin Rose, Getty Images

U meču koji praktično nije imao takmičarski značaj, pošto su Danci već ranije obezbedili prvo mesto Grupe 2, a Makedonci nisu imali šansu za plasman u polufinale, vodio se ravnopravan duel. Poluvreme je završeno nerešeno 12:12, ali u drugom krenuo je potom Makedonije. U drugih 30 minuta postigli su samo osam golova, dok su Danci bili raspoloženi i 19 puta tresli mrežu protivnika, tako da su došli do ubedljivog trijumfa 31:20. Kod pobednika Majkl Damgard Nilsen postigao je 11 golova, dok su na drugoj strani najefikasniji bili Dejan Manaskov i Stojanče Stoilov.

Mnogo zanimljiviji bio je skandinavski duel između Norveške i Švedske, veoma značajan za selekciju Tri krune, ali i domaćina. Na kraju pobedu su zabeležili Norvežani 28:25 i na taj način drastično olakšali Hrvatima posao, kojima je i samo bod protiv Francuza dovoljan za plasman u polufinale. Švedska mora da se nada da će Francuska pobediti i tako bi mogli da uđu među četiri najbolje ekipe. Kod pobednika Bjerte Mirhol postigao je sedam golova, dok je kod Šveđana Džeri Tolbring bio šest puta strelac.