OI: Srbija potopila Španiju, ide ka tronu!

OI: Srbija potopila Španiju, ide ka tronu! Izvor: Adam Pretty/Getty Images

Nije bilo lako na startu takmičenja. Remi sa Mađarima, remi sa Grcima, poraz od Brazila, muke ali pobede nad Australijom i Japanom. Vaterpolisti su stigli do četvrtinala, a zatim pokazali šta i koliko mogu.

Već na poluvremenu je pisalo 7:3 i tada je bilo jasno da smo čudo može da spreči Srbiju na putu ka polufinalu. Tako je i bilo Srbija je pobedila Španiju sa 10:7, a u polufinalu igra sa boljim iz duela Grčka Italija.

Posle peteraca, plasman u polufinale je obezbedila i Crna Gora koja je pobedila Mađarasku, pa sada čeka boljeg iz duela Brazil vs Hrvatska..

Živko Gocić je posle takmičenja u grupi rekao:

„Samo da izađemo iz žabokrečine, pa ćemo pokazati koliko vredimo“

Ekipa koja je osam puta osvojila zlatne medalje na osam velikih takmičenja, opravdala je očekivanja. Španci su delovali nemoćno u duelu sa sjajnom odbranom Srbije, sa odličnom igrom u napadu, a izuzetno raspoloženim Mandićem koji je rešetao mrežu rivala. Špance je u igri držao Molina koji je postigao tri gola, ali to nije bilo dovoljno da se pobedi, aktuelni Svetski i Evropski šampion. Španci se naravno nisu predavali. Pogodio je Molina, pogodio je Muniris i 7:5. Srbiji je trebao pogodatak. Gola nije bilo je odbrana bila odlična. Mitrović je zaustavio pet pokušaja Španaca, od čega tri sva igračem više, ali trebao je gol, ali njega nije bilo.

Sve do početka posle deonice. Mitrović, nedugo zatim i Filipović. Srbije je pobegla na 9:6, na nešto više od pet minuta pre kraja. Već tada su puleni Dejana Savića mogli da čekaju rivala u polufinalu. Italija ili Grčka, nije bitno, ako Srbija bude igrala kao protiv Španije.

Golove za Srbiju su postigli: Aleksić 2, Filipović 2, Mandić 4, Mitrović 2.