Borkoviću dva podijuma u Ošerslebenu

Borkoviću dva podijuma u Ošerslebenu Izvor: PR tim Dušana Borkovića

Srpski automobilista Dušan Borković osvojio je dva druga mesta na trkama šestog vikenda TCR serije na stazi “Ošersleben” u Nemačkoj.

Borković, koji je startovao sa pol pozicije na prvoj trci, tako je prikupio 41 bod i sada u generalnom plasmanu zauzima osmu poziciju sa 88 bodova.

Prvu trku su obeležili brojni incidenti i izletanja koji su bili prouzrokovani klizavom stazom, ali i neadekvatnim gumama, s obzirom na to da je trka startovala po suvom vremenu, a onda je počela da pada kiša. Bezbednosno vozilo je dva puta izlazio na stazu, a tokom gotovo cene trke viđena je borba između Borkovića, njegovog timskog kolege Homole i Burija. Na kraju su vozači B3 racing tima zauzeli prva dva mesta na postolju, a treće mesto pripalo je Džejmsu Nešu.

Borković je odlično vozio i na drugoj trci, na kojoj je startovao sa devetog mesta ali se već u prvom krugu probio do četvrte, a potom i treće pozicije. U devetom krugu vozač NIS Petrol by B3 racing tima prestigao je i Kadžaju i izbio na drugo mesto gde je i završio drugu trku i uzeo novih 18 bodova. Najbolji srpski automobilista je gotovo tokom cele druge trke beležio najbrže krugove.

„Bio je ovo sjajan vikend. Ovo je ono što mi je trebalo najviše u ovom momentu. Ovo je ono što vraća samopouzdanje i nadam se da ću ovim tempom nastaviti u Sočiju i da ću na kratku letnju pauzu otići sa još novih bodova“, rekao je Borković.

Sledeće dve runde TCR šampionata voze se 3. jula u Sočiju.