SP: Mađarska kaznila Srbiju!

SP: Mađarska kaznila Srbiju! Izvor: RSS
Bošković

Reprezentacija Srbije u rukometu, posle remije sa Crnom Gorom, odigrala je duel sa Mađarskom u drugom kolu šampionata planete. Posle velike borbe i mnogo propuštenih prilika Srbije, slavila je Mađarska sa 32:26.

U narednom kolu, posle dana odmora, Srbija igra protiv domaćina Svetskog šampionata, selekcije Danske. Iluzorno je trošiti reči o tome koje favorit u duelu koji sledi. Bod protiv Crne Gore, poraz od Mađarske. Sledi duel sa Danskom. Ali, i pored svega nadevenog Srbija je i dalje u trci za mesto koje vodi u kvalifikacije za Olimpijske igre. Za realizaciju primarnog cilja, Srbija bi morala da se dokopa pozicije broj 10, možda i 11 na Svetskom šampionatu.

Nije krenulo dobro, kao ni protiv Crne Gore. Mađarska je bila bolji rival, dobila je prvo poluvreme sa 18:16. Ali verovali smo da situacija može da se promeni. U jednom trenutku, Mađarice su pobegle na 24:21 i delovalo je da Srbiji spasa nema. Ali, izabranice Saše Boškovića su donele odluku da se ne predaju do kraja. Promašile su dva zicera, promašile su sedmerac, mučila ih je Eva Kiš, ali ponovljamo predaje nije bilo. Međutim, serija promašaja iz sjajnih situacija se nastavila.Mađarica su ponovo pobegle na plus tri – 26:23 na nešto više od sedam minuta pre kraja.

Da li Srbija ponovo može da se vrati i da napravi pozitivan rezultat? Mnogo je grešaka bilo, mnogo propuštenih prilika ali... Nada je bila kratkog daha. Borila se Srbija, ali borila se i Mađarska. Mađarice su do kraja uspele da sačuvaju stečeni kapital, uspele su da kazne greške i promašaje Srbije za konačnih 32:26.

Krpež je postigla 5, Stoiljković i Žiković po 4 gola. S druge strane, nerešivu enigmu za odbranu Srbije pretstavljala je Seleš koja je postigla 7 golova.